Publikace

Svaz vydává celou řadu publikací, které najdete níže. Kromě toho svým členům poskytuje informační servis také prostřednictvím těchto webových stránek a dalších nástrojů.

26.02.2020

Publikace Smart City

Tyto publikace vznikly v rámci projektu Smart City

21.02.2020

Vychází nové číslo časopisu Senát

Nejen o posledním rozloučením s bývalým předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou se můžete dočíst v prvním letošním čísle časopisu Senát.

21.02.2020

Publikace projektu CSS

Tyto publikace vznikly v rámci projektu Centra společných služeb:
•444 otázek a odpovědí pro starosty obcí
• Příklady dobré praxe ve spolupráci s DSO
• Sborník konference VZ
• Správa osobních údajů v praxi obcí a měst
• Veřejné zakázky – otázky a odpovědi

23.12.2019

Publikace "Odpovědné nakupování pro města a obce" je na světě

Nová publikace, kterou vydává Ministerstvo práce a sociálních věcí by se měla stát inspirací pro všechny představitele samospráv, kteří mají zájem o to, aby jejich nákupy a veřejné zakázkyměly maximální přínos pro občany, podniky i životní prostředí.

23.12.2019

Publikace Obec a územní plánování

Ústav územního rozvoje ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj připravil publikaci Obec a územní plánování. Příručka má sloužit k základní orientaci, popisuje činnosti, práva i povinnosti obcí v oblasti územního plánování.

02.12.2019

Předvánoční číslo časopisu Senát je tady

Další číslo časopisu Senát právě vyšlo.

27.08.2019

Jak postupovat v případech týrání zvířat

Státní veterinární správa aktuálně na svých internetových stránkách zveřejnila publikaci „Jak postupovat v případech týrání zvířat“ určenou především obcím s rozšířenou působností. Brožurka obsahuje základní doporučení pro aplikaci současné právní úpravy v oblasti ochrany zvířat proti týrání, zejména zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů. 

27.08.2019

Česko je pozadu s energetickými úsporami. Pro starosty těžko uchopitelná agenda. Pomůže nová kuchařka od Národního centra energetických úspor.

Česká republika se zavázala snížit do roku 2020 konečnou spotřebu energie o 51,1 petajoulů, což zhruba odpovídá množství energie potřebné na vytápění celé Prahy po dobu dvou let. Tento cíl však plníme velice pomalu, což může vyústit i v sankce Evropské komise. Ještě mnohem ambicióznější závazky nás čekají v období do roku 2030. EU chce do roku 2030 snížit spotřebu energií o 32,5 procenta.

Jedním z důvodů pomalého postupu ČR je i přetíženost obcí nejrůznější agendou uloženou státem nebo nedostatečná orientace v tématu energetických úspor zástupců samosprávy i soukromého sektoru a s tím spojené nedostatečné čerpání dotačních titulů určených na energetické úspory.

„Více než 35 procent energie se v Evropské unii spotřebuje v budovách. Stát, kraje i obce mají ve svém majetku tisíce budov, které by bylo možné za podpory dotací energeticky vylepšit. Při správném nasazení a užívání moderních technologií by bylo možné neefektivní nakládání s energií snížit o více než polovinu,“ říká ředitelka Národního centra energetických úspor Marie Zezůlková

Národní centrum energetických úspor proto zpracovalo jasnou a přehlednou publikaci: „Příručka k energetickým opatřením pro starosty – Proč energetické úspory a jak na ně?“ 

19.08.2019

Přichází nové číslo časopisu Senát

 

30 let demokracie, 30 let svobodného skautingu,
30 let od svatořečení Anežky České
Senátní návrhy na státní vyznamenání
Senát chce usnadnit lidem cestu k bydlení

 

 

 

 

https://www.senat.cz/informace/casopis/index.php

21.05.2019

Nové vydání časopisu Senát

Přečtěte si elektronickou verzi čtvrtletníku.