21.12.2022

Diář starosty 2022/2023 vám usnadní práci i v novém roce

Druhé vydání oblíbené publikace vychází! Opět zcela zdarma.

Poprvé Svaz měst a obcí vydal publikaci Diář starosty loni a ihned s nebývalým zájmem. Dočíst se o tom můžete například zde. Proto Svaz neváhal a opět oslovil jednotlivé resorty i další zástupce státní správy a na základě jejich aktualizací přichází s 2. vydáním pro rok 2023.

Pro ty, kteří se s publikací dosud nesetkali: jedná se o přehledný soupis povinností v oblasti výkaznictví, které mají samosprávy ve vztahu k orgánům státní správy. Publikace je rozdělena do dvou částí: první je řazena dle měsíců, kdy je třeba výkaz dodat a druhá dle oblasti, které se povinnost týká (povinnosti, které jsou vázané na konkrétní úkon, nikoliv pevné datum).

Novinkou je i připravovaná elektronická webová aplikace Diář starosty, která bude průběžně aktualizovaná a uživatel si zde bude moci přidávat emailové notifikace k povinnostem, které ho zajímají i svoje vlastní povinnosti, na které musí v průběhu roku pamatovat. Spuštěná bude v lednu, tak sledujte náš elektronický zpravodaj i web Svazu. Bude opět samozřejmě zdarma a pro všechny starosty, členských i nečlenských obcí.

Mgr. Michaela Mottlová, Sekce organizace a marketingu SMO ČR