Financování měst a obcí

Svaz měst a obcí ČR oslovil v průběhu července a srpna a poté znovu v listopadu 2020 všechna česká ministerstva s prosbou o informaci, jaké dotační tituly resorty chystají na nadcházející období. Zde naleznete veškeré získané informace, abyste věděli, s jakými tituly z národních i evropských zdrojů v blízké době můžete počítat. Nabídka titulů, které jsou v současné době otevřeny, je široká – žádat o dotaci, případně půjčku, můžete například u Státního fondu podpory investic, u Ministerstva kultury či Ministerstva zemědělství.

Pod každým ministerstvem naleznete informace k jimi plánovaným titulům. Upozorňujeme, že veškeré informace na následujících odkazech jsou platné k datu zveřejnění (datum poslední aktualizace je uvedeno u každého ministerstva zvlášť) a pro ověření aktuálních informací doporučujeme navštívit webové stránky jednotlivých resortů.

Jak nás některé rezorty informovaly, vypsání budoucích dotačních titulů teprve plánují, a proto bohužel k dnešnímu dni nejsou známa data pro příjem žádostí či jiná pravidla výzev.