Memoranda05.01.2022

Memorandum s Libereckým krajem zastřešuje projekt Svazu v rámci Předsednictví České republiky v Radě EU 2022

Na projektu Svazu měst a obcí "Odolná samospráva a veřejná správa v zemích Východního partnerství" v rámci Předsednictví České republiky v Radě EU 2022 spolupracují se Svazem i Liberecký kraj a Ministerstvo zahraničních věcí.

25.10.2021

Memorandum mezi Agrární komorou ČR a Svazem měst a obcí ČR

Tisková zpráva 21. 10. 2021, Hradec Králové – Předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta města Kyjov František Lukl podepsal dnes s prezidentem Agrární komory ČR Janem Doležalem memorandum vyjadřující společný zájem na rozvoji venkova se zachováním jeho tradic a zděděného přírodního a kulturního bohatství.

24.05.2021

Memorandum s Asociací podnikatelů v geomatice přinese plodnou spolupráci v oblasti geografických dat

Svaz měst a obcí s Asociací podnikatelů v geomatice společně podepsaly Memorandum o spolupráci. Stvrdily tak zájem o spolupráci v oblasti geomatiky, která má svou nezastupitelnou roli v oblasti územního plánování, tvorby krajiny, digitalizace stavebnictví a BIM i dalších společenských tématech.

27.04.2021

Svaz podpořil kampaň Česko platí kartou

Podpisem společného prohlášení podpořil Svaz měst a obcí ČR v minulých dnech kampaň na podporu bezhotovostních plateb.

23.02.2021

Memorandum o spolupráci s vydavatelstvím A11

Cílem memoranda mezi Svazem měst a obcí České republiky a vydavatelstvím A11 s.r.o. je vyjádření společného zájmu informovat aktuálně, nezávisle, odborně a pravdivě nejen občany měst a obcí v České republice, ale i odbornou veřejnost, o aktuálních zprávách z obcí a měst.

23.02.2021

Memorandum o spolupráci se společností Livesport News s.r.o.

Cílem memoranda mezi Svazem měst a obcí České republiky a společností Livesport News s.r.o.je vyjádření společného zájmu informovat aktuálně, nezávisle, odborně a pravdivě nejen občany měst a obcí v České republice, ale i odbornou veřejnost, o aktuálních zprávách z obcí a měst.

07.12.2020

Svaz měst a obcí se těší na spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR

V polovině listopadu Svaz měst a obcí stvrdil společně s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) své společné zájmy a směřování formou memoranda, které podepsal předseda Svazu František Lukl a předseda představenstva Asociace Karel Dobeš.

26.08.2020

Obce dostanou důležitá zdravotnická data o COVID-19, SMO a MZ se dohodly na spolupráci

Obce jsou důležitými subjekty ve zvládání současné pandemie koronaviru. Dosud však starostům chyběly klíčové statistické informace o nakažených a epidemiologické situaci. To se díky dohodě Ministerstva zdravotnictví a Svazu měst a obcí mění. Obě strany podepsaly pro stvrzení spolupráce memorandum, které posiluje roli obcí ve zdravotnické oblasti. Memorandum najdete v příloze.