Aktuální rok13.10.2021

Podzimní InS s Děčínem na obálce a se spoustou zajímavých článků uvnitř

V tomto čísle naleznete detaily z Právní konference 2021, o čem bylo jednání zástupců Svazu s vládou, problematika sociálního bydlení a mnoho dalšího čtení.

13.09.2021

Letní dvojčíslo časopisu InS projasní podzim

Nové letní dvojčíslo Informačního zpravodaje je věnováno mimo jiné novému stavebnímu zákonu, nové odpadové legislativě i kontrolním pravomocem NKÚ.

22.07.2021

Letošní InS se šťastným číslem 7 ve vašich schránkách

V tomto čísle se mimo jiné dočtete o nových pravidlech sněmovních voleb, o blížícím se XVIII. sněmu Svazu měst a obcí nebo jak zřídit stomatologii ve Vaší obci.

14.06.2021

Co přinesly jarní měsíce pro města a obce, naleznete v měsíčníku InS číslo 6

Stavební zákon v poločase, zákon o sociálních službách a zahrádkářský zákon v novém, ale i oblíbené pravidelné rubriky.

11.05.2021

Rozkvetlé číslo měsíčníku InS míří do vašich schránek

Květnové vydání Informačního servisu (InS) Svazu měst a obcí přináší opět aktuality a zajímavosti pro města a obce. Dočtete se mimo jiné, jak se vyvíjelo vyjednávání o podobě stavebního zákona, shrnutí nejpalčivějších témat z Krajských setkání 2021 nebo podrobnosti k insolvenčnímu zákonu.

22.04.2021

Dubnové číslo Informačního servisu Svazu ohlašuje jaro a novinky pro města a obce

Měsíčník Svazu měst a obcí InS se v dubnovém čísle mimo jiné věnuje pandemickému zákonu a co s sebou skutečně přináší. Povinné testování zaměstnanců z pohledu GDPR, jak si zdarma zařídit platební terminál a mnoho dalšího.

25.03.2021

Březen - za kamna vlezem...a budeme si číst nové číslo časopisu InS

Březnové číslo Informačního servisu Svazu měst a obcí přináší téma sdílených daní obcí v roce 2021. Dále aktuální téma přeměny odpadu na zdroje aneb lze energeticky využít plastové výměty? A v neposlední řadě další informace o blížících se Krajských setkáních.

15.02.2021

Co přineslo zasněžené číslo časopisu InS?

Sčítání lidu 2021. Novela zákona o obchodních korporacích. Pro živou krajinu a proti suchu. A mnoho dalšího.

14.12.2020

Vánoční číslo svazového měsíčníku InS

Historicky první online Finanční konference SMO ČR. RUD a osud obecních rozpočtů. Péče o chodníky v zimním období. Dotační tituly na nastávající období a mnoho dalšího.

12.10.2020

Podzimní InS číslo 10 je tu pro vás.

Historicky první Krajská setkání se na své tři poslední termíny přesunula do online prostředí.

09.09.2020

Nabité dvojčíslo ve vašich schránkách

Krajská setkání odstartována. Nezapomínáme však i na aktuální změny v legislativě.

28.07.2020

Co naleznete v sedmém čísle časopisu InS?

Vládní novela zákoníku práce byla schválena. Příprava na Krajská setkání je v plném proudu. Předsednictvo Svazu má nového člena. A mnoho dalších článků...

08.07.2020

Nové číslo časopisu InS s událostmi a tématy z června míří do vašich schránek

Jak mírnit dopady epidemie? Kompenzační bonus. GDPR v době koronavirové. Investiční aktivity obcí. Ale i oblíbené rubriky a medailonky.

08.06.2020

Speciální dvojčíslo časopisu InS nabitý informacemi z dubna a května

Jarní dvojčíslo nemohlo ignorovat téma číslo jedna - bezpečnost v době pandemie. Nezapomněli jsme však i na další důležitá témata. Dočtete se o střetu zájmu, stavebním zákoně a poznáte v medailoncích mnoho zajímavých osobností. Nevynechali jsme i oblíbené rubriky Informujeme, Právní poradnu a mnoho dalších.

06.03.2020

Březnový Ins právě vychází

V březnovém čísle časopisu Ins se například dočtete o přesunu dubnových termínů Krajských setkání, a to z důvodu rozšiřujícího se koronaviru. Najdete výsledky našeho dotazníkového šetření ohledně 6letého volebního období, přečíst si můžete i o vývoji kolem dávek na bydlení. Zazní zde i názory a podněty z poslední právní konference v Seči a další zajímavé informace. Přejeme příjemné čtení.

11.02.2020

Co najdete v únorovém čísle časopisu INS?

Únorové číslo vašeho oblíbeného časopisu InS je opět nabité aktuálními články. V textu "Hrozí nám nebezpečí od stromů v obci?" jako by přivál hurikán Sabine. Můžete si projít připomínky Svazu k návrhu zákona o přídavku na bydlení či k novele zákona o nezaměstnanosti.
V článku Mgr. Claudie Varhol se dozvíte, zda dojde ke změně financování sociální práce na obcích.
V nové rubrice "Představujeme odborné komise Svazu" jsme se zaměřili na Dopravní komisi. Připravili jsme pro vás i přehled soutěží, kterých se můžete účastnit v roce 2020 a mnoho dalších témat.

17.01.2020

Novoroční číslo časopisu InS míří do Vašich schránek

V lednovém čísle Vám Claudie Varhol, garantka Bezpečnostní komise, poradí co dělat, objevíte-li v obci drogovou varnu. Dále se můžete dozvědět, jak správně využívat úvěry či můžete načerpat zkušenosti a vědomosti od řady obcí a měst.