18.04.2023

Spolupráce s Českou spořitelnou byla stvrzena podpisem memoranda

Na dnešní tiskové konferenci došlo ke slavnostnímu podpisu Memorand o spolupráci mezi Svazem měst a obcí ČR a Českou spořitelnou, Českou spořitelnou a Policií ČR.

Za Svaz města a obcí ČR podepsal Memorandum o spolupráci jeho předseda pan František Lukl, za Českou spořitelnu pak ředitel veřejního sektoru a realitních obchodů pan Milan Hašek společně s ředitelem veřejného a neziskového sektoru panem Pavlem Kvášem.

Následně bylo podepsáno i Memorandum o spolupráci mezi Českou spořitelnou a Policií ČR, kterou zastupoval pan generál Václav Kučera, ředitel KŘP Středočeského kraje.

Navázanou spoluprácí deklaruje Svaz měst obcí ČR  zájem o prohloubení dlouhodobé spolupráce v oblastech vývoje IT a následné digitalizace procesů s přesahem do oblastí aplikování technologií do prostředí municipalit. Jedná se zejména o spolupráci v oblasti elektronické komunikace občanů se státní správou a zvýšení komfortu komunikace a dostupnosti informací všem skupinám obyvatelstva.

Na tiskové konferenci byl zástupci České spořitelny představen chytrý kiosek připomínající bankomat s kopírkou a tiskárnou. S lidmi komunikuje výhradně přes displej a dokáže na počkání vyřídit široké spektrum požadavků ze strany občanů, ať již se jedná o online podání žádostí, poradenství, tisk, scanování dokumentů, realizaci plateb, ale také i vydání průkazek do městské dopravy či věrnostních karet. Dokáže i zprostředkovat jednání s policií. Jeho pracovní zařazení je e-úředník. 

Ing. Alexandra Kocková, tiskový zástupce SMO ČR

e-mail: kockova@smocr.cz, tel.: 725 607 753