Financování SMART řešení

Tento unikátní mezinárodní projekt „Zavádění systematického přístupu k financování inovativních (smart) řešení v ČR“ potrvá do června 2022. Realizuje ho holandská asociace Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) a SMO ČR je v projektu spolupracujícím subjektem s ohledem na podporu komunikace se zástupci území, na poradenskou a odbornou znalost, nebo s v souvislosti se zajištěním logistiky a podpory při přípravě vzdělávání a workshopů.
Projekt má za úkol pomoci při plánování a financování inovativních (smart) projektů v České republice. Chce také ukázat ministerstvům či jiným správcům programů a fondů možnosti a způsoby, jak pomoci území ve financování inovativních projektů a jak řešit jednotlivé postupy a procesy, které plánování těchto projektů předchází.

 

 

20.06.2022

Prestižní Světové urbánní fórum v Katovicích hostuje projekt SMO

Závěrečná konference projektu „Zavádění systematického přístupu k financování inovativních (smart) řešení v ČR“ proběhne v rámci konání Světového urbánního fóra (World Urban Forum) v polských Katovicích.

11.05.2022

Life nebo Interreg?

Poslední z tréninků projektu Zavádění systematického přístupu k financování inovativních (smart) řešení v ČR se odehrál v Písku 4. a 5. května letošního roku. Byl věnován praktické ukázce vyplňování projektové žádosti do dvou výzev evropských dotačních programů, a to Interreg a Life.

04.04.2022

Trénink č. 6 a 7 Žďár nad Sázavou

Další trénink k financování chytrých řešení (SMO a VNG, dne 21. a 22. března 2022) se konal v nádherném prostředí zámku ve Žďáře nad Sázavou.

10.03.2022

Seminář Budování chytrých čtvrtí

Druhý z odborných seminářů v rámci mezinárodního projektu Zavádění systematického přístupu k financování inovativních (smart) řešení v ČR proběhl 1. března a jeho tématem bylo budování chytrých čtvrtí.

03.03.2022

Energetické úspory

V minulých dnech jsme se dvakrát setkali na o-line seminářích pro naše členy v rámci projektu „Zavádění systematického přístupu k financování inovativních (smart) řešení v ČR“.

12.11.2021

Trénink č. 4 a 5 Kyjov

Setkání účastníků mezinárodního projektu „Zavádění systematického přístupu k financování inovativních (smart) řešení v ČR“, číslo: REFORM/GA2020/025 pokračovalo 4. a 5. listopadu v Kyjově.

15.10.2021

Trénink č. 2 a 3 Valašské Meziříčí

Jak připravovat chytré projekty a jak do toho zapojit občany?

17.09.2021

Seznamovací nultý on-line trénink

Projekt s holandským partnerem VNG nabízející informace o financování chytrých inovativních řešení z evropských zdrojů postoupil do další fáze. Během zimních měsíců jsme doladili program našich kurzů a v půli dubna se poprvé experti z ČR i Holandska a zástupci měst a obcí i setkali. Zatím sice jen v on-line formě, ale doufáme, že na podzim už to půjde i osobně.

12.02.2021

Mezinárodní projekt k financování chytrých řešení

SMO ČR byl osloven holandskou asociací Vereniging Nederlandese Gemeenten (VNG) k zapojení do mezinárodního projektu zaměřujícího se na financování chytrých a inovativních řešení. Projekt se nazývá „Zavádění systematického přístupu k financování inovativních (smart) řešení v ČR“ a potrvá až do června 2022.

15.01.2021

Jak na chytré projekty?

ZAVÁDĚNÍ SYSTEMATICKÉHO PŘÍSTUPU K FINANCOVÁNÍ INOVATIVNÍCH (SMART) ŘEŠENÍ V ČR zkráceně Peníze pro inovace (PeI) je název projektu, na kterém spolupracuje Svaz měst a obcí ČR s holandskou asociací Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) a který potrvá do června 2022. Svaz v něm komunikuje se zástupci území a partnerů na národní úrovni (zejména s Ministerstvem pro místní rozvoj), poskytuje poradenskou a odbornou asistenci či zajišťuje logistiku při přípravě vzdělávacích akcí či workshopů v oblasti chytrých řešení.