20.06.2022

Prestižní Světové urbánní fórum v Katovicích hostuje projekt SMO

Závěrečná konference projektu „Zavádění systematického přístupu k financování inovativních (smart) řešení v ČR“ proběhne v rámci konání Světového urbánního fóra (World Urban Forum) v polských Katovicích.

Výsledky dvouletého unikátního mezinárodního projektu, který gesčně zastřešuje Ministerstvo pro místní rozvoj a realizuje holandská asociace Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) a Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR), budou v Katovicích reprezentovat zástupci několika měst a obcí, kteří se do něj také zapojili.

Během dvouletého projektu a řady praktických tréninků, které se konaly např. ve Valašském Meziříčí, Kyjově, Písku či Žďáru nad Sázavou, získali účastníci dovednosti, jak chápat a připravovat chytré projekty, a přitom umět využívat řady dotačních i nedotačních prostředků. Inovace či chytrost není nic složitého či něco, čeho by se měla města a obce bát. Což jde vidět i na aktivitě velmi malých obcí jako jsou Býčkovice či Tetín, nebo těch větších inovátorů jako je Kladno či Písek. Důležitým prvkem tréninků byla možnost se přiučit od holandských měst.

O všech těchto získaných zkušenostech i dalších aspektech projektu bude v Katovicích mluvit Dan Čmelík z Kyjova, David Matuška z Býčkovic, David Škorňa z Kladna nebo také Terezie Hroudová z Písku. Workshop je na programu ve středu 29. června mezi 14.30 -16.00 hodin.

Přímou reportáž z místa a dojmy účastníků Vám přineseme v příštím článku.

Více informací o samotném projektu naleznete ZDE.

Více informací o Světovém urbánním fóru vč. možné registrace, je uvedeno ZDE.

 

Alexandra Kocková