Projektový tým se představuje

Český tým je sestaven z odborníků na dotační problematiku, veřejnou správu, chytré projekty nebo koncepci rozvoje území a bude účastníkům nabízet širokou paletu informací. Mezi školiteli jsou významné osobnosti a zkušení praktici, kteří městům a obcím předávají své znalosti a nasměrují je k vhodné přípravě chytrých projektů.

Radka Vladyková

Jedním z členů je výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Radka Vladyková, která se nedávno stala Osobností SMART CITY 2020, a to zejména za propagaci ekosystému Chytrá města a obce na půdě SMO ČR.

Dan Jiránek

Dalším jejím kolegou je Dan Jiránek, ředitel sekce pro projekty a inovativní řešení a dlouholetý primátor Kladna se zkušenostmi zejména ze školství a také ochrany životního prostředí.

David Škorňa 

Vede tým SMO v tomto mezinárodním projektu. Má letité zkušenosti s EU programy, chytrými projekty a transformací měst. Koordinuje mezinárodní projekt v programu Horizont 2020 v oblasti chytré energetiky, klimatu a mobility ve městě Kladno (SPARCS), stejně jako projekt v programu EUCF. Město již několik let pilotuje chytrá řešení a připravuje mj. koncept Positive Energy District. V soutěži Chytrá města pro budoucnost v roce 2021 zvítězil v kategorii osobnost roku. Je členem mezinárodních panelů a iniciativ jako je UrbanGreenUP, PED City Panel v rámci Urban Europe, apod.

Miloš Prokýšek

Je vedoucím organizační složky Smart Písek, kde zodpovídá za rozvoj konceptu Smart City. Mimo to působí na Jihočeské univerzitě v pozici odborného asistenta na Ústavu aplikované informatiky Přírodovědecké fakulty.

Vít Král

Je zejména praktik a stojí za úspěšným zaváděním SMART aktivit v jihočeském městě Milevsku. Město Milevsko se stalo vítězem kategorie měst do 10000 obyvatel v soutěži Chytrá města pro budoucnost v roce 2019, 2020 a také v roce 2021. Je RIS3 developer SMART aktivit Jihočeského kraje a předsedou KIP SMART Region Jižní Čechy, členem Smart výboru města Písek. V loňském roce byl nominován na cenu v kategorii osobnost Smart city 2020. V březnu letošního roku mu vyšla knižní prvotina „Moře myšlenek“, kterou napsali společně s prof. Miroslavem Svítkem. Kniha se věnuje spolupráci ve Smart světě.

Daniel Čmelík

 Místostarosta města Kyjov se v projektu věnuje především odborné přípravě školení.

Alexandra Kocková

O medializaci se stará tisková zástupkyně Svazu Alexandra Kocková, zastupitelka a bývalá uvolněná radní Jesenice u Prahy pro školství a kulturu. Věnuje se také organizaci a logistice jednotlivých školení.

Lucie Potůčková

Členkou týmu byla i starostka městyse Mladé Buky Lucka Potůčková, v současnosti také místopředsedkyně organizace CEMR sdružující evropské svazy a sdružení měst a obcí. V současné době z projektu odstoupila, byla zvolena poslankyní PČR.