07.12.2017

Seminář "Praxe v projektovém řízení a strategickém plánování obcí"

Plánujete v obci zateplit školu nebo postavit cyklostezku? Chcete poradit, jak postupovat od prvotního záměru až po realizaci projektu? Potřebujete se lépe orientovat v předpisech a legislativě, kterou je nutné při realizaci projektového záměru respektovat? Pak přijďte na seminář Praxe v projektovém řízení a strategickém plánování obcí, který Svaz organizuje ve čtvrtek 7. prosince 2017 v Praze.

Plánujete v obci zateplit školu nebo postavit cyklostezku? Chcete poradit, jak postupovat od prvotního záměru až po realizaci projektu? Chcete se lépe orientovat v předpisech a legislativě, kterou je nutné při realizaci projektového záměru respektovat? Pak využijte výstupy z našeho semináře Praxe v projektovém řízení a strategickém plánování obcí, který Svaz měst a obcí ČR pořádal ve čtvrtek 7. prosince 2017  v Praze. Prezentace jsou níže ke stažení.

Seminář byl určen především pro starosty a pracovníky úřadů malých obcí, ale zúčastnit se mohl každý, koho zajímá problematika strategického plánování a projektového řízení v obci a městě. Zkušení lektoři s mnohaletou praxí s projektovým řízením v obcích představili také problematiku zadávání veřejných zakázek při realizaci projektů a zodpoví Vaše konkrétní dotazy.

V rámci semináře byl také představen nový webový průvodce pro starosty projektovým cyklem www.projektuj.smocr.cz, který krok po kroku, srozumitelně a na konkrétních příkladech stavby cyklostezky a mateřské školy provede uživatele procesem realizace projektového záměru od prvotní myšlenky až po samotnou stavbu.

V rámci programu semináře (níže ke stažení) byla řešena následující témata:

  • Strategické plánování ve městech a obcích: příležitost, formalita, nebo nutné zlo?
  • Projektové řízení – selský rozum i systematická práce
  • Veřejné zakázky v projektovém řízení
  • Představení nového webového průvodce starosty projektovým cyklem

 

 

Seminář byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.