01.12.2021

Všechny konkurzy na ředitele škol na jednom webu

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy spustilo centrální rejstřík vyhlášených konkurzů na ředitele škol a školských zařízení zřizovaných veřejnými zřizovateli. Data jsou propojena s databází ČŠI a pravidelně aktualizována.

Všechny vyhlášené konkurzy nyní najdete na webu: https://www.edu.cz/konkurzy. Web čerpá z databáze ČŠI, škole ani zřizovateli proto nevzniká žádná nová oznamovací povinnost. 

Na stránce naleznete přehlednou tabulku aktuálně vyhlášených výběrových řízení na pracovní místa ředitelek / ředitelů škol a školských zařízení zřizovaných veřejnými zřizovateli v celé ČR. Obsah je možné řadit dle: data uzávěrky přihlášek, krajů a názvu organizace. Proklikem na název organizace se zobrazí webové stránky zřizovatele, kde je na úřední desce zveřejněno vyhlášení konkurzu včetně dalších informací.

Podmínky konání konkursních řízení jsou stanoveny vyhláškou č. 54/2005 Sb., o náležitostech konkursního řízení a konkursních komisích, ve znění pozdějších předpisů. V příloze najdete aktuální metodiku. 

Zdroj: MŠMT, Oddělení podpory škol