Právní konference

Právní konference se koná každoročně od roku 2016. Zájem o pořádání této akce vzešel v podstatě z diskusí na celostátních finančních konferencích, kde se objevovala i řada dotazů legislativního charakteru. Jedná se rovněž o dvoudenní akci, kterou v současné době navštěvuje přes 200 účastníků. Právní konference reaguje na časté změny legislativy a potřeby starostů, zastupitelů, tajemníků a dalších pracovníků městských a obecních úřadů získat informace o aktuálním dění v právní oblasti. Erudovaní přednášející je seznamují také s plánovanými záměry a upozorňují, na co si dát pozor, aby postupovali podle platné legislativy. Od roku 2019 Svaz konferenci pořádá ve spolupráci s KVB advokátní kanceláří. Stejně jako u celostátní finanční konference nechybí prostor pro dotazy a účastníci se mohou těšit na společenský večer.

07.02.2020

Fotogalerie z V. ročníku Právní konference, Seč, 5. - 7. února 2020

Stejně jako při loňském ročníku konference probíhala již od středečního pozdního odpoledne do pátečního oběda. Ve středu v podvečer v rámci své přednášky pohovořil JUDr. Martin Richter o činnosti zastupitelů a zastupitelstev z hlediska trestního práva. Ve čtvrtek a v pátek pak promluvili představitelé Ministerstva spravedlnosti, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva vnitra. Na akci rovněž vystoupil zástupce ÚOHS a další odborníci z řad právníků, vysokoškolských pedagogů, starostové měst a obcí.

30.01.2020

Finální verze programu Právní konference je na světě

V. ročník Právní konference proběhne 5. – 7. února 2020 v Kongres hotelu Jezerka na Seči. Na programu akce naleznete aktuálně palčivé téma rekodifikace stavebního práva. Svůj prostor dostane i zákon o svobodném přístupu k informacím či postupné zavádění BIM. Program je opravdu nabitý. Přesvědčit se můžete v přiloženém programu.

28.01.2020

V. ročník Právní konference SMO ČR - zbývá posledních 10 míst!

V. ročník Právní konference proběhne 5. – 7. února 2020 opět v Kongres hotelu Jezerka na Seči. V případě Vašeho zájmu o účast máte ještě šanci se registrovat.

10.01.2020

Aktuální program V. ročníku Právní konference

Právní konference nabízí jedinečný prostor pro sdílení informací o aktuálních tématech mezi vrcholnými představiteli, odborníky v oblasti veřejné správy a práva a zástupci z řad volených představitelů měst a obcí. Registrace je stále možná.

20.11.2019

V. ročník Právní konference Svazu měst a obcí ČR

Zveme Vás na V. ročník Právní konference Svazu měst a obcí ČR, který se stejně jako minulý ročník uskuteční v Kongres hotelu Jezerka na Seči.