15.12.2021

Testovat ve školách lze nově jakýkoliv den v týdnu

Od 14.12. je možné realizovat testování ve školách jakýkoliv vyučovací den v týdnu. Podařilo se schválit změnu mimořádného opatření k testování ve školách, takže nově testování nemusí probíhat již jen v pondělí. Důležité je dodržet frekvenci 1x za 7 dnů.

Od 14. prosince musí školy testovat žáky 1x za 7 dní, přičemž si testovací den může každá škola zvolit.

Od 20. prosince musí zaměstnavatel vydat zaměstnanci v případě pozitivního samotestu potvrzení na příslušném formuláři (viz. Příloha). Zaměstnanec poté podstoupí konfirmační PCR test na základě potvrzení od zaměstnavatele, které odevzdá na testovacím místě. Podstoupení konfirmačního PCR testu je pro zaměstnance povinné.

Od 3. ledna musí škola bezodkladně nahlásit pozitivní výsledek KHS pomocí aplikace Covid Forms Application. KHS vystaví žákovi žádanku na PCR test. Pokud není v možnostech školy nahlásit pozitivní výsledek KHS, vydá žákovi v případě pozitivního samotestu potvrzení na příslušném formuláři (viz. Příloha). Žák poté podstoupí konfirmační PCR test na základě potvrzení ze školy, které odevzdá na testovacím místě. Podstoupení konfirmačního PCR testu je pro žáka povinné.

Zdroj: https://covid.gov.cz/situace/testovani/testovani-zamestnancu-zaku-studentu