20.06.2018

Evropský týden sportu

Evropský týden sportu Již za necelé čtyři měsíce proběhne další ročník Evropského týdne sportu. Letošním cílem je veřejnosti ukázat, proč je důležité najít si čas na pravidelný pohyb. I Vy se můžete přihlásit tohoto celoevropského projektu a motivovat své okolí ke sportování. Zapojit se může každý, kdo v období od 23

Evropský týden sportu

Již za necelé čtyři měsíce proběhne další ročník Evropského týdne sportu. Letošním cílem je veřejnosti ukázat, proč je důležité najít si čas na pravidelný pohyb. I Vy se můžete přihlásit tohoto celoevropského projektu a motivovat své okolí ke sportování. Zapojit se může každý, kdo v období od 23. do 30. září 2018 pořádá sportovní akci pro širokou veřejnost. Prvních 70 přihlášených organizátorů získá navíc dárky pro účastníky. 

Nejnovější statistiky ukazují, že se od roku 2014 snížila pohybová aktivita napříč celou Evropskou unií. Celkem 60 procent dotázaných nesportuje nikdy nebo jen zřídka, v České republice je to dokonce 68 procent.

Evropský týden sportu má za cíl tento negativní trend změnit. Zapojit se do něj jako organizátor nebo účastník může každý nehledě na věk, místo či svou dosavadní sportovní aktivitu. Pokud pořádáte Vy nebo někdo ve Vašem okolí akci s možností aktivně sportovat v týdnu od 23. do 30. září, zapojte ji jako součást čtvrtého ročníku Evropského týdne sportu 2018. Veškeré potřebné informace naleznete na www.sportvokoli.cz/evropsky-tyden-sportu

Dlouhodobým cílem Evropského týdne sportu, který organizuje Evropská komise a v Česku ho koordinuje Český olympijský výbor, je vyzvat širokou veřejnost k pohybu po celý rok.

 

                                                                 Mgr. Michaela Papírníková Jurečková, SMO ČR