06.12.2012

Vítězové Vesnice roku 2012 přijati v Senátu i na Hradě

V reprezentativních prostorách pražského Hradu dnes prezident Václav Klas přijal letošní vítěze krajských kol soutěže Vesnice roku. Prezident všem oceněným poblahopřál, zdůraznil, že mnohé vesnice osobně navštívil během svých cest a váží se práce všech podílejících se na rozvoji venkova.

V reprezentativních prostorách pražského Hradu dnes prezident Václav Klas přijal letošní vítěze krajských kol soutěže Vesnice roku. Prezident všem oceněným poblahopřál, zdůraznil, že mnohé vesnice osobně navštívil během svých cest a váží se práce všech podílejících se na rozvoji venkova. Po slavnostním přípitku následovalo neformální přijetí s možností krátce si s panem prezidentem osobně promluvit. 

Slavnostnímu setkání na pražském Hradě předcházelo představení vítězů všech kategorií soutěže v Senátu Parlamentu ČR. Po zahájení předsedy Senátu Milana Štěcha a předsedkyně Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova Dagmar Zvěřinové pozdravili přítomné také vyhlašovatelé soutěže. Za Spolek pro obnovu venkova ČR promluvil Eduard Kavala, Ministerstvo pro místní rozvoj zastupoval náměstek ministra pro regionální rozvoj a cestovní ruch Michal Janeba, Ministerstvo zemědělství ministr Petr Bendl a za Svaz přítomné pozdravil Antonín Lízner.

O potřebě nebát se a mít odvahu ukázat dlouhodobou práci a úsilí všech, kteří v obci žijí, mluvili všichni řečníci. Oceňovali práci obcí zapojených do soutěže a shodli se na potřebě dále rozvoj venkova podporovat. Zároveň apelovali i na ostatní obce, aby následovaly příkladu oceněných a zapojily se do soutěže.

Svaz na slavnostním setkání dne 6. prosince 2012 zastupoval předseda Dan Jiránek, člen Předsednictva Antonín Lízner a z Kanceláře Svazu Petra Kubařová.

gallery