05.09.2022

Nezapomeňte přihlásit své pohledávky

Upozorňuje předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl k pádu Sberbank CZ. Městský soud v Praze vydal usnesení o úpadku a prohlášení konkurzu na majetek společnosti Sberbank CZ.

Řada měst a obcí má za touto bankou své pohledávky. Svaz měst a obcí ČR od doby zahájení řízení o odejmutí bankovní licence Sberbank CZ Českou národní bankou aktivně informuje města a obce o všech aktualitách a hledá vhodná řešení a pomoc pro municipality. S blížícími se komunálními volbami Svaz vnímá z území obavy o správný postup v insolvenčním řízení, proto vystoupil František Lukl, předseda Svazu a starosta Kyjova, s přímým dopisem městům a obcím:

 

Vážené zastupitelky, vážení zastupitelé,

milé kolegyně a milí kolegové,

 

už za několik týdnů nás čekají komunální volby. Dokončujeme projekty, řešíme energetickou krizi, připravujeme rozpočty pro příští rok. V mnohých městech a obcích je ale situace napjatá.

 

A já se na všechny kandidující, ať už za jakoukoliv stranu, hnutí nebo za nezávislé sdružení, obracím s velkou prosbou:

Vzpomeňme si na situaci v prosinci loňského roku či v lednu roku letošního. Nikdo, a to musím zdůraznit, nikdo nemohl předvídat, jaký bude skutečný vývoj situace. Nikdo nemohl vědět, že dojde k pádu Sberbank CZ se všemi důsledky z toho plynoucími. Stejně tak, jako nikdo nemohl předvídat, do jaké nejen energetické, ale celkově ekonomické krize se dostaneme. Proto na Vás z celého srdce apeluji, nevyužívejte v předvolební kampani argumenty spojené s pádem této banky. Situace je vážná, což všichni vnímáme. Proto ji pojďme řešit věcně.

 

Nezapomeňte prosím, že své pohledávky za Sberbank CZ musíte řešit prostřednictvím insolvenčního řízení, jež je vedeno u Městského soudu v Praze. Více informací k insolvenčnímu řízení ve věci Sberbank CZ naleznete zde. Nezapomeňte přihlásit své pohledávky, přezkumné jednání je již za měsíc!

 

Zkontrolujte, zda jsou Vaše pohledávky zařazeny do seznamu věřitelů. Veďte v patrnosti, že dne 6. 10. 2022 se bude od 10:30 hodin konat u Městského soudu v Praze ve Slezské ulici přezkumné jednání a následně bude ustaven věřitelský výbor. Pokud se chcete osobně zúčastnit, seznamte se s podmínkami stanovenými v usnesení zmíněného soudu, za nichž je to možné.

 

Pokud nevíte, jak správně přihlásit pohledávku, obáváte se, abyste neudělali chybu, obraťte se na naši Právní poradnu. Využijte této možnosti. Bližší informace naleznete zde.

 

Věřím, že se nám společně podaří uhájit práva měst a obcí, které byly stiženy pádem Sberbank CZ. A věřím, že tento problém nebude předmětem předvolebních bojů. Věřím, že na komunální úrovni jsme vůči sobě féroví.  

 

S úctou,

 

František Lukl