01.10.2019

Veřejná správa se opět vzdaluje lidem

František Lukl, předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta města Kyjov dnes seznámil premiéra vlády ČR Andreje Babiše za účasti generální ředitelky finanční správy Taťány Richterové s výtkami, které máme proti optimalizaci některých finančních úřadů. Jednal i s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem.

Foto: Úřad vlády ČR

František Lukl, předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta města Kyjov dnes seznámil premiéra vlády ČR Andreje Babiše za účasti generální ředitelky finanční správy Taťány Richterové s výtkami, které máme proti optimalizaci některých finančních úřadů.

Tento krok jde především proti strategii Vylidňování venkova, veřejná správa se opět vzdaluje lidem, říká František Lukl, toto rozhodnutí bude mít vliv i na lokální ekonomiku, neboť stávající zaměstnanci se někde stravovali, někde nakupovali a používali místní dopravu. Opět budou přeplněná centra, opět se bude řešit nedostatečné parkování, argumentuje předseda Svazu.
Taťána Richterová přislíbila případné řešení aktuálních komplikací.

Druhá polovina jednání byla věnována dopravě. S ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem jsme hledali aktuální možnosti a kroky, které by mohly zabránit možným rizikům, souvisejícím se zpoplatněním dalších úseků silnic I. tříd. Požadujeme zákonné zabránění tranzitu na silnicích II. a III. tříd, které by se v opačném případě staly objízdnými trasami. Řidiči musí mít také povinně zapnuty sledovací skříňky po celou dobu jejich průjezdu Českou republikou, jednání budou i nadále pokračovat, končí František Lukl.