31.03.2020

Poděkování starostům a primátorům

Předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl posílá poděkování všem starostkám a starostům, primátorkám i primátorům.

Vážené paní starostky a paní primátorky, vážení páni starostové a páni primátoři, milé kolegyně a kolegové,
 
 
chtěl bych Vám všem složit co největší poklonu. Za sebe i za Svaz měst a obcí ČR.
Ukázali jste celému národu, že jste ženy a muži na svých místech, ženy a muži se srdcem na dlani. V čase nejtěžším pro naši republiku, co naše generace zažila, jste prokázali neobyčejnou statečnost, zodpovědnost a obětavost vůči svým občanům a 300% pracovní nasazení.
Řídíte a koordinujete práci nejen svých zaměstnanců, jako jsou hasiči, strážníci či pracovníci sociálních služeb a další, které musíte chránit před přenosem koronavirové nákazy, přestože nemáte patřičné vybavení.
Šijete roušky, rozvážíte dezinfekci nebo nákupy a obědy pro seniory, sháníte informace, staráte se prostě o svoje lidi. Spolu s dobrovolníky a spolu navzájem ukazujete světu, jakou sílu má Vaše neuvěřitelná sounáležitost, soudržnost a solidarita.
Stali jste se morálními vzory pro nás všechny a dodáváte nám sílu.
Kancelář Svazu se Vám snaží přinést ten nejlepší informační servis, odpovídáme denně na desítky Vašich dotazů, posíláme dopisy s žádostí o stanoviska kompetentních úřadů ke každodenním situacím v nouzovém stavu. Chceme Vám poskytovat profesionální servis, který si bezesporu zasloužíte.
Za všechny naše zaměstnance, za sebe i za celý Svaz Vám DĚKUJI.
František Lukl