09.06.2014

Lidé mohou dát vědět, kdo ze starostů je nejlepší

Je v čele vaší obce či města starosta / primátor, za kterým stojí kus práce? Vážíte si představitele vaší samosprávy a myslíte si, že je lepší než jeho kolegové? Dejte to vědět! Přihlaste ho do soutěže Nejlepší starosta / primátor 2010-2014. Vůbec poprvé v historii ji pořádá Svaz měst a obcí České republiky. (Ilustrace: Cooldesign / FreeDigitalPhotos.net)

Je v čele vaší obce či města starosta / primátor, za kterým stojí kus práce? Vážíte si představitele vaší samosprávy a myslíte si, že je lepší než jeho kolegové? Dejte to vědět! Přihlaste ho do soutěže Nejlepší starosta / primátor 2010-2014. Vůbec poprvé v historii ji pořádá Svaz měst a obcí České republiky pod záštitu prezidenta republiky Miloše Zemana. 

Akce je určena pro čelní představitele samosprávy, která je členem Svazu měst a obcí ČR. Do soutěže se mohou starostové / primátoři hlásit sami vyplněním dotazníku dostupného pro členy Svazu na webu www.smocr.cz nebo je mohou nominovat kolegové. Podmínkou je vždy vyplnit soutěžní formulář, jehož součástí jsou základní informace o přihlášeném i jeho městě / obci a poté otázky, které se týkají činnosti představitele samosprávy pro obec / město. Dotazy zní například:

  • Co považujete za svůj největší úspěch ve funkci starosty / primátora? 
  • Jaká práce za Vámi stojí? 
  • Na co byste lákal návštěvníky do vašeho města / obce?
  • Jaké formy komunikace s veřejností využíváte?

„Chceme ocenit čtyřletou práci vedení měst a také zjistit, jak se sami starostové a primátoři dívají na to, co se v obcích a městech podařilo a co považují za důležité ve vztahu k veřejnosti“, říká předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek a dodává: „Velmi si přitom vážíme toho, že záštitu soutěži udělil prezident Miloš Zeman, který tak mimo jiné podpořil pokračování myšlenky pravidelného setkávání hlavy státu s představiteli samosprávy na Pražském hradě.“

Součástí soutěže je i Cena veřejnosti, kdy svého nejlepšího starostu / primátora může nominovat veřejnost prostřednictvím e-mailu: cenaverejnosti@smocr.cz a webových stránek: www.smocr.cz.

Vítěze soutěže Nejlepší starosta / primátor 2010-2014 bude vybírat odborná porota složená ze zástupců státní správy a odborníků na samosprávu.

Poslat přihlášku spolu s fotografií, stejně jako nominovat na Cenu veřejnosti, je možné do 30. června, a to prostřednictvím mailu: starostaroku@smocr.cz.

Vyhlášení výsledků historicky prvního ročníku soutěže “Nejlepší starosta / primátor 2010-2014“ se uskuteční 16. září 2014 od 16 hodin ve Španělském sále Pražského hradu za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana. Na prestižní akci budou pozváni členové vlády, hejtmani a další významní představitelé veřejné správy.