07.06.2017

"Zabraňme vylidňování území aneb jak zachovat dostupnost kvalitního vzdělávání"

Druhý seminář ze série "Zabraňme vylidňování území aneb....", tentokrát na téma školství, se konal v prostorách Senátu v úterý 6. června 2017. Podařilo se nám zajistit velmi rozmanitou náplň celého semináře. Svůj příspěvek přednesli zástupci Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, Česká školní inspekce, školské odbory, garant Místního akčního plánu, výzkumná společnost i ředitelka svazkové školy. Debatovalo se o kvalitě venkovských škol, novém systému financování, demografickém vývoji a kapacitě MŠ a ZŠ či o plusech a mínusech svazkových škol.

V úterý 6. června 2017 se v Senátu konal již druhý seminář ze série "Zabraňme vylidňování území aneb....", tentokrát na téma školství. Svaz byl spolupořadatelem a garantem programu semináře.

Podařilo se nám zajistit velmi rozmanitou náplň celého semináře, kde vystoupili zástupci průřezově za různé instituce působící v oblasti školství. Svůj příspěvek přednesli zástupci Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, Česká školní inspekce, školské odbory, garant Místního akčního plánu, výzkumná společnost i ředitelka svazkové školy.

Debatovalo se o kvalitě venkovských škol, novém systému financování, demografickém vývoji a kapacitě MŠ a ZŠ či o plusech a mínusech svazkových škol. Účast byla hojná, byť zpočátku se zdálo, že před prázdninami školství není zajímavé téma. Nakonec se ukázalo, že o prezentace byl velký zájem, proto jsou níže přiloženy ke stažení.

Průběh semináře natáčela i Česká televize. Pořad Týden v politice si můžete pustit zde. Reportáž o naší akci začíná na stopáži 12:40

Mgr. Ludmila Němcová, SMO ČR
Mgr. Petra Kubařová, SMO ČR

gallery