23.08.2019

Pokyny Evropského sboru ke kamerám

Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil na svých webových stránkách Pokyny ke zpracování osobních údajů prostřednictvím videozařízení (č. 3/2019), které byly přijaty Evropským sborem pro ochranu osobních údajů (Sbor) 10. července 2019 a jsou určeny k veřejné diskusi. 

Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil na svých webových stránkách Pokyny ke zpracování osobních údajů prostřednictvím videozařízení (č. 3/2019), které byly přijaty Evropským sborem pro ochranu osobních údajů (Sbor) 10. července 2019 a jsou určeny k veřejné diskusi. Laická i odborná veřejnost, občané, sdružení či jiné subjekty mohou zasílat Sboru své názory a připomínky do 9. září 2019.

Nové pokyny popisují požadavky nařízení GDPR kladené na zpracování osobních údajů v rámci technologií sledování osob prostřednictvím videozařízení, uvádějí konkrétní povinnosti odpovědných subjektů a práva zaznamenávaných osob a je zde uvedena i celá řada praktických situací s příklady rozpoznávání obličejů, cílené reklamy, dopravního provozu či předcházení kriminalitě atp.

Více informací se dozvíte na webu ÚOOÚ zde. Neoficiální překlad pokynů Sboru ke kamerám a kamerovým systémům si můžete také stáhnout v příloze této zprávy.

 

Zdroj: Úřad pro ochranu osobních údajů