05.02.2020

Nové pokyny Evropského sboru ke kamerám – shrnutí ÚOOÚ

Evropský sbor pro ochranu osobních údajů zveřejnil pokyny pro provozovatele kamerových systémů. Úřad pro ochranu osobních údajů přináší shrnutí pokynů, které prozatím čekají na verzi v češtině.

Evropský sbor pro ochranu osobních údajů (Sbor) vydal Pokyny č. 3/2019 ke zpracování osobních údajů prostřednictvím videozařízení. Tento dokument, který prošel v minulém roce veřejnou diskusí, přináší provozovatelům kamerových systémů návod, jak dodržet zásady obecného nařízení při nasazení přístrojů pro optické nebo audiovizuální monitorování. Pokyny jsou prozatím k dispozici pouze v anglickém jazyce a můžete si je stáhnout na webu ÚOOÚ.

Vzhledem k tomu, že oficiální překlad do českého jazyka bude pořízen později, zveřejnil Úřad pro ochranu osobních údajů na svých webových stránkách vlastní shrnutí zásadních částí těchto pokynů, které poslouží jak provozovatelům optických nebo audiovizuálních systémů, tak i subjektům údajů, kteří jsou objektem monitorování těchto všudypřítomných systémů (kamer). Více informací naleznete na webu ÚOOÚ a shrnutí si můžete rovněž stáhnout v příloze tohoto článku. 

 

Zdroj: Úřad pro ochranu osobních údajů