17.07.2020

MZ zveřejnilo první informace k letošním "kůrovcovým příspěvkům"

Ministerstvo zemědělství poskytlo první informace k letošnímu příjmu žádostí o příspěvek na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity v nestátních lesích za rok 2019. Ministerstvo předpokládá zahájení příjmu žádostí v úterý 21. 7. 2020. Již nyní si můžete prostudovat zásady programu a vzor formuláře.

MZ nyní dokončuje technickou přípravu informačních systémů (zejm. modulu pro žadatele) a předpokládá zahájení příjmu žádostí v úterý 21. 7. 2020, s ukončením příjmu žádostí dne 18. 9. 2020.

V současnosti je na webových stránkách MZe zveřejněn koncept zásad programu (bez uvedení data začátku příjmu žádostí) a vzor formuláře žádosti (s ochranným vodoznakem upozorňujícím, že žádost je nutné sestavovat v modulu pro žadatele). Až bude začátek příjmu žádostí definitivně potvrzen, bude zveřejněna výzva k podávání žádostí (její přílohou bude finální verze zásad) a rovněž bude v modulu pro žadatele zpřístupněn formulář žádosti.

Po dobu příjmu žádostí bude žadatelům k dispozici podpora na adrese prispevky-kurovec@mze.cz a rovněž telefonní infolinka 221 815 031 (v provozu PO-PÁ od 8 do 15 hod). Všechny uvedené informace budou dostupné na webu MZe (pro snazší přístup možno použít odkaz EAGRI.CZ/PRISPEVKY-KUROVEC).

Od tohoto týdne je žadatelům rovněž k dispozici příručka pro žadatele o příspěvky na hospodaření v lesích reflektující novelizaci nařízení vlády č. 30/2014 Sb. k 1. 7. 2020 (webové stránky věnované těmto příspěvkům jsou snadno dostupné pomocí odkazu EAGRI.CZ/PRISPEVKY.LESY). V modulu pro žadatele je v současnosti přístupný pouze formulář pro ohlášení žadatele, formuláře žádostí o příspěvky na hospodaření v lesích budou zveřejněny zhruba v polovině srpna.

ZDROJ: Ministerstvo zemědělství