31.05.2010

Zapojte ženy a dívky z vaší obce do nové soutěže Miss venkova 2010

Pořadatelé nové soutěže si kladou za cíl touto netradiční cestou pomoci venkovu dostat se z okraje společnosti a vyzdvihnout jeho lidský a přírodní rozměr. Chtějí poukázat na lásku a vztah k přírodě jako na hodnoty nenahraditelné pro život.

Pořadatelé nové soutěže si kladou za cíl touto netradiční cestou pomoci venkovu dostat se z okraje společnosti a vyzdvihnout jeho lidský a přírodní rozměr. Chtějí poukázat na lásku a vztah k přírodě jako na hodnoty nenahraditelné pro život. 

Soutěž organizuje Pracovní tým při Městském úřadu Hory Svaté Kateřiny ve spolupráci s profesionálními agenturami. Záštitu převzalo město Hora Svaté Kateřiny, požádáni o ní byli také ministři zemědělství, životního prostředí, zemědělství a venkova EU a hejtmanka Ústeckého kraje.
 
Soutěžit se bude ve dnech 17. až 21. srpna 2010 v Hoře Svaté Kateřiny a blízkém okolí, a to v následujících disciplínách: jízda na koni, nebo s traktorem, dojení koz, rozdělání ohně, vázání květin, rozpoznávání rostlin a zvířat, znalost pranostik, vaření a pečení, sekání kosou, nebo srpem atd. Chybět nebude ani volná disciplína.   
 
A kdo se může do soutěže přihlásit? Dívky a ženy starší 18 let s ukončeným středním vzděláním (střední škola nebo učební obor), které zaplatí startovné a zašlou odpovědi na připravené testy. Přihlášky je možno zasílat do 30. června 2010.
 
Podrobnosti o soutěži vám sdělí Petr Pakosta (604 454 908), místostarosta Hory Svaté Kateřiny.