02.07.2021

Rozhodněte o jubilejním vítězi Stromu roku

Již po dvacáté můžete hlasovat pro Strom roku a podpořit výsadbu a péči o stromy v České republice. Letos ve spolupráci s Ukliďme Česko můžete vyhrát i v letní soutěži s názvem „Výlety ke stromům“.

Anketa Strom roku hledá každoročně strom s nejsilnějším příběhem. Loni získala nejvíce hlasů Jabloň u Lindmanů. Letos můžete vybírat z dvanácti kandidátů ze sedmi krajů. Dejte hlas svému favoritovi a alespoň symbolickou částkou 30 Kč podpořte výsadbu a péči nejen o vítězné stromy. Od spuštění ankety se do hlasování zapojilo již více než 729 tisíc lidí, díky kterým anketa vybrala téměř 2,8 milionu korun. Tento výtěžek putoval na výsadbu a ochranu stromů a stejně tomu bude i letos.

Hlasovat můžete zde

V rámci oslav 20 let ankety pro vás Strom roku ve spolupráci s Ukliďme Česko připravili letní soutěž s názvem „Výlety ke stromům“. Na webu ankety Strom roku najdete 19 tipů na výlety za stromy, které se v minulosti staly vítězi ankety. Pokud během léta navštívíte alespoň 3 z nich a posbíráte při tom pytel odpadků, vyfotíte se s ním a pošlete fotku spolu s tipem, kolik pytlů se během prázdninové akce posbírá na stromroku@nadacepartnerstvi.cz, budete moci vyhrát pitný režim od Ondrášovky po dobu až 3 měsíců.

Soutěžit můžete zde

ZDROJ: TZ Strom roku