XVI. Sněm

XVI. MIMOŘÁDNÝ SNĚM SVAZU MĚST A OBCÍ ČR, Španělský sál Pražského hradu, 7. září 2018, Hlavními body programu XVI. mimořádného sněmu byla diskuse nad budoucností rozvoje místní veřejné správy s přizvanými politiky (Pozice Svazu k rozvoji služeb zejména na venkově a Pozice Svazu k budoucí kohezní politice) a úprava členských příspěvků.

  Mimořádný sněm přijal všechna usnesení v předloženém znění.

Sněmu se zúčastnila řada významných hostů: Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Ivo Bárek, místopředseda Senátu Parlamentu ČR, a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Fiala. Za vládu byl přítomen předseda vlády Andrej Babiš, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra pověřený i řízením ministerstva zahraničních věcí Jan Hamáček, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr zemědělství Miroslav Toman, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ministr životního prostředí Richard Brabec, Tomáš Vyhnánek, náměstek ministryně financí, a náměstek ministra spravedlnosti Jeroným Tejc. K přítomným promluvila i Jana Mračková Vildumetzová, předsedkyně Asociace krajů ČR, hejtmanka Karlovarského kraje a poslankyně Parlamentu ČR. Akce se zúčastnila i řada senátorů, kteří jsou současně starostové.  

Úvodní projev předsedy Svazu Františka Lukla si můžete přečíst zde.

V rámci sněmu byla také předána ocenění představitelům asociace Združenie miest a obcí Slovenska za dlouholetou partnerskou spolupráci a sdílení zkušeností se Svazem měst a obcí České republiky při příležitosti oslav 100. výročí založení samostatného Československa.

 

Generální partneři
 
  
Hlavní partner
  
Partneři
 
Škoda
Mediální partner
   

 

Akce byla realizována s přispěním Středočeského kraje.   

10.09.2018

Tisková zpráva k XVI. mimořádnému sněmu SMO ČR

 

Vylidňování území nejen venkova, podpora služeb a jejich dostupnost, migrace obyvatelstva, podpora rozvoje infrastruktury a dopravy. Témata, o kterých starostové a primátoři probírali na mimořádném sněmu Svazu měst a obcí ČR. Na Pražský hrad se v pátek sjeli představitelé samospráv z celé České republiky. Trápí je nedostatečná podpora ze strany státu a malý výběr dotačních titulů, které by byly zaměřeny na boj s vylidňováním území.

 

 

05.07.2018

Dokumenty XVI. sněm

Program jednání a další podklady k XVI. sněmu ke stažení.