Konference Dobrá obec dělá dobrou školu 2024

Svaz měst a obcí ČR pro zástupce samospráv připravuje na rok 2024 novou konferenci, která se zaměří na oblast školství. Mimo jiné se můžete těšit na možnosti řešení nedostatečných kapacit MŠ a ZŠ. Dotační tituly na zateplení budov. Svazkové školy. Dobrou praxi a mnoho dalšího.

30. KVĚTNA 2024, 10:00 - 18:00

KONGRESOVÉ CENTRUM PRAHA, Klub H, 1.p.

Pořádá Svaz měst a obcí ČR

Součástí programu bude 29. května 2024 i společenský večer na kterém se mohou setkat účastníci konferencí Dobrá obec dělá dobrou školu 2024 Město a jeho architektura 2024

Při účasti na obou konferencích bude možné využít zvýhodněné vstupné.

CENÍK

REGISTRACE

PROGRAM

ŘEČNÍCI

PARTNEŘI

Chcete se stát PARTNEREM této konference?

Kontaktujte nás na lehmannova@smocr.cz

Dobrá obec dělá dobrou školu! 

Dobrý škola je základní potřeba obce. Nejvíce si to uvědomují starostové a starostky malých obcí. Otázkou Jak udělat dobrou školu? se trápí ale i představitelé velkých měst. Proto vás srdečně zveme na Konferenci školství, kterou Svaz měst a obcí ČR pořádá v rámci dvojkonference, jejíž první část je věnovaná městské architektuře. Zajímat nás budou témata velmi palčivá, jako je Financování školství v municipalitách. Zde povedeme debaty o aktuálních tématech spojených s přenosem některých kompetencí a také nutností je financovat z MŠMT na obce. Jak by měla fungovat škola ve 21. století si povíme v bloku nazvaném Moudrá a moderní škola. Téma Bezpečnost škol patří k evergreenům, ale po události z prosince 2023 dostalo opět nový rozměr a je vidět, že mu musíme věnovat ještě více pozornosti a zabývat se budeme i otázkou, jak ochránit děti, ale třeba i učitele v internetové džungli. Obec si své obyvatele nevybírá, ale musí o všechny pečovat tak nejlépe jak umí, vzdělávat a také vychovávat a to všechny. Vzdělávání pro všechny sebou nese výzvy v mnoha oblastech, především sociální. Věnovat se tedy budeme integraci menšin, vlivům socioekonomického prostředí, úloze sportu ve výchově a rozvíjení demokratických kompetencí společnosti.

Konference se bude konat v Konferenčním sálu Kongresového centra Praha s unikátním architektonickým řešením, jež snad bylo důvodem výběru tohoto sálu pro zasedání Mezinárodní astronomické unie, která zde na zasedání 24. 8. 2006 oficiálně vyškrtla Pluto ze seznamu planet.

Témata:

  • Financování školství v municipalitách
  • Bezpečnost škol
  • Moudrá a moderní škola
  • Vzdělávání pro všechny – sociální výzvy

Informace k ubytování:

Účastníkům konferencí Město a jeho architektura a Dobrá obec dělá dobrou školu hotel Holiday Inn (hned vedle Kongresového centra Praha, MAPA) ubytování se slevou 20 % oproti běžným cenám.

Slevu na ubytování získáte objednávkou přes tento link - Konference Město a jeho architektura + Školství

Cena za pokoj pro jednu osobu je 100,8 EUR, pro dvě osoby 114,24 EUR za noc a zahrnují bufetovou snídaní a DPH. Městský poplatek není zahrnutý v ceně.

Účastník je oprávněn zrušit rezervaci pokoje v Hotelu bez jakéhokoli poplatku v době 28 dní před příjezdem, se sankcí ve výši ceny za jeden pokoj/noc do 14 dní před příjezdem, se sankcí 100% ATR (vztahující se k příslušnému pokoji) méně než 14 dní před příjezdem, nebo v případě, že Účastník nedorazí vůbec.

SKOLSTVI 2024.png

 


 

KONFERENCI UDĚLIL ZÁŠTITU

 

 

Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České  republiky

senat_logo_zakladni_modre_cz_RGB.png

 

 

 

 

 

PARTNER KONFERENCE

CZ-Nadace_Special_print_4C-1.png

 

 

 

19.03.2024

Otevíráme registraci na konference Město a jeho architektura a Dobrá obec dělá dobrou školu!

Připravujeme pro vás dvojkonferenci, která se bude zabývat dvěma důležitými tématy, jež definují dobrou obec - kvalita její architektury a kvalita jejích škol. Budeme se bavit o nové legislativě spojené s oběma tématy, zveme hosty z ministerstev i samospráv.