KONFERENCE MĚSTO A JEHO ARCHITEKTURA

 

29. KVĚTNA 2024, 10:00 - 18:00

KONGRESOVÉ CENTRUM PRAHA, sál Club H, 1. parto, vchod 1.

Pořádá Svaz měst a obcí ČR

Součástí programu bude 29. května 2024 i společenský večer na kterém se mohou setkat účastníci konference Město a jeho architektura 2024 a Konference Dobrá obec dělá dobrou školu 2024

Při účasti na obou konferencích bude možné využít zvýhodněné vstupné.

CENÍK

REGISTRACE

PROGRAM

ŘEČNÍCI

PARTNEŘI

Chcete se stát PARTNEREM této konference?

Kontaktujte nás na lehmannova@smocr.cz

Existuje přímá úměra mezi kvalitním prostředím sídel – obcí a měst – a spokojeností jejich obyvatel? Rozhodně si myslíme, že ano. Rádi bychom vám vysvětlili proč, a proto pro vás připravujeme konferenci Město a jeho architektura
Na konferenci si ukážeme, že dobře vedená obec je znát na první pohled. Kvalitní architektura je totiž důkazem toho, že vedení obce investuje veřejné peníze smysluplně. Vrací se jí to pak v počtu spokojených obyvatel, který může utěšeně narůstat. Důležitou součástí celého procesu je městský (obecní) architekt, který nejen architektům, ale zejména obyvatelům či návštěvníkům pomáhá pochopit kontext města a jeho rozvoj. Věnovat se budeme otázce standardů dostupného bydlení i architektuře školních a volnočasových budov v organismu sídla. Přiblížíme vám také architektonické soutěže zaručující výběr kvalitního projektu a představíme příklady dobré praxe, resp. obce, kterým architektonická soutěž pomohla při kultivaci veřejného prostoru. V neposlední řadě se budeme zabývat také legislativou, protože nový stavební zákon ovlivní nejen podobu obcí, ale zároveň zasáhne do fungování stavebních úřadů.

Témata:

  • Podoba a rozvoj městské a obecní architektury.
  • Úloha městského architekta v procesu pochopení kontextu města a jeho rozvoje.
  • Dobře bydlet, dobře se vzdělávat
  • Legislativa – jak soutěžit a jak stavět, nový stavební zákon

Informace k ubytování:

Účastníkům konferencí Město a jeho architektura a Dobrá obec dělá dobrou školu hotel Holiday Inn (hned vedle Kongresového centra Praha, MAPA) ubytování se slevou 20 % oproti běžným cenám.

Slevu na ubytování získáte objednávkou přes tento link - Konference Město a jeho architektura + Školství

Cena za pokoj pro jednu osobu je 100,8 EUR, pro dvě osoby 114,24 EUR za noc a zahrnují bufetovou snídaní a DPH. Městský poplatek není zahrnutý v ceně.

Účastník je oprávněn zrušit rezervaci pokoje v Hotelu bez jakéhokoli poplatku v době 28 dní před příjezdem, se sankcí ve výši ceny za jeden pokoj/noc do 14 dní před příjezdem, se sankcí 100% ATR (vztahující se k příslušnému pokoji) méně než 14 dní před příjezdem, nebo v případě, že Účastník nedorazí vůbec.

 

Snímek obrazovky 2024-02-28 153922.png

 

 

 

 

 


 

 

07.06.2024

Město a jeho architektura - Prezentace

Přinášíme prezentace řečníků konference Město a jeho architektura.

04.06.2024

Každý starosta by měl přemýšlet minimálně 10 let dopředu

První ročník konference Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR) Město a jeho architektura proběhl v Kongresovém centru Praha ve středu 29. května 2024. Zájem ze strany starostů a starostek byl veliký, vždyť architektura se prolíná do všech oblastí veřejného života.

16.04.2024

Exkluzivní možnost prohlídky sídla NKÚ

V rámci konference Město a jeho architektura 29. 5. 2024 jsme ve spolupráci s Nejvyšším kontrolním úřadem pro Vás připravili komentovanou prohlídku nového sídla NKÚ v Praze Holešovicích. Prohlídka je součástí doprovodného programu uvedené konference.

19.03.2024

Otevíráme registraci na konference Město a jeho architektura a Dobrá obec dělá dobrou školu!

Připravujeme pro vás dvojkonferenci, která se bude zabývat dvěma důležitými tématy, jež definují dobrou obec - kvalita její architektury a kvalita jejích škol. Budeme se bavit o nové legislativě spojené s oběma tématy, zveme hosty z ministerstev i samospráv.