03.04.2023

Svaz měst a obcí ČR naposledy předal ocenění „Vzdělaný úřad“

V pondělí 27. března 2023 se v jednom ze sálů Poslanecké sněmovny sešlo na 80 zástupců územních samosprávných celků s lektory a členy realizačního týmu projektu „Efektivní správa obcí“. Jednalo se o poslední slavnostní setkání s projektem ESO, v jehož rámci si představitelé obcí a krajů převzali ocenění „Vzdělaný úřad“ za aktivní účast na vzdělávacích aktivitách uvedeného projektu. Ocenění "Vzdělaný úřad" však pokračuje dál.

Slavnostní setkání bylo příležitost pro rekapitulaci pětiletého úsilí SMO ČR přispět ke zkvalitnění výkonu územní veřejní správy prostřednictvím různých forem vzdělávání a zároveň zakončení vzdělávání, které bylo financováno Ministerstvem práce a sociálních věcí z OP Zaměstnanost. Od 1. května 2023 již bude pro Svaz zajišťovat za zvýhodněných podmínek společnosti externí. Za obdobných podmínek, na jaké jste zvyklí, bude také pokračovat ocenění Vzdělaný úřad. O pokračování vzdělávání budeme informovat v průběhu dubna na webu Svazu.

Projekt ESO financovaný z prostředků EU od roku 2018 bezplatně nabízí „klasické“ prezenční kurzy, ale od dob kovidových také on-line kurzy a webináře. Součástí tematicky pestré nabídky je také e-learning a řada užitečných odborných publikací v tištěné i digitální podobě. Za zmínku stojí rovněž možnost využívat právní poradnu. O úspěšnosti projektu svědčí nejen pozitivní hodnocení kurzů ze strany absolventů a jejich zaměstnavatelů, ale také počty proškolených osob. Údaje v následující tabulce jsou uzavřeny k datu 24. 3. 2023.

FORMA VZDĚLÁVÁNÍ

POČET ÚČASTNÍKŮ KURZŮ
prezenční 16 805
on-line

74 695

e-learning 22 795

Kurzy realizované v rámci projektu ESO pokrývají nejrůznější tematické oblasti. Věnují se jak legislativě důležité pro výkon správních činností, tak rozvoji měkkých a počítačových dovedností.

Pokud jde o ocenění „Vzdělaný úřad“, zlatou medaili získal ten subjekt, který v rámci projektu proškolil více jak 50 % svých úředníků v rozsahu minimálně 40 hodin vzdělávání. Stříbrná medaile je za 30 % a bronzová za 15 %. Které územní samosprávné celky byly v březnu 2023 oceněny?


Zlaté ocenění:

Cvikov, Chropyně, Jablunkov, Jirkov, Karviná, Letohrad, Mnichovice, Rokytnice v Orlických horách, Pardubice II, Ústí nad Labem – Střekov, Vizovice


Stříbrné ocenění:

Duchcov, Jablonec nad Nisou, Jablonné v Podještědí, Královéhradecký kraj, Litvínov, Rožnov pod Radhoštěm, Vejprty


Bronzové ocenění:

Česká Lípa, Zlínský kraj, Louny, Ostrava-Jih


Foto_Zlatá