02.07.2021

Seminář „Finanční řízení obcí“

Ve dnech 10. – 11. června a 24. – 25. června 2021 se v rámci projektu „Efektivní správa obcí“ (ESO) uskutečnily dvoudenní vzdělávací semináře na téma „Finanční řízení obcí“ určené pro starosty, tajemníky obecních úřadů a zástupce krajských úřadů. Semináře byly připravovány ve spolupráci se specialisty projektu ESO z jednotlivých krajů. Konaly se ve Skalce u Ježova a ve Františkových Lázních.

Lektorský tým měl opět připravená zajímavá témata z oblasti ekonomie, práva a komunální politiky.

Věnovali jsme se například dostupnosti ekonomických dat pro veřejnost, rozpočtovému procesu a doporučení pro přípravu střednědobého výhledu a rozpočtu, popisu způsobů, jak ekonomická data na obcích využít, dále moderním trendům ve finančním řízení municipálních organizací nebo odpovědnosti zastupitelů obcí v ekonomické oblasti. Účastnící se dále seznámili s popisem rizik v ekonomické oblasti v závazné legislativě, a to pohledem interního auditora.

Obsah seminářů byl nabitý mnoha dalšími tématy a pro účastníky byl v závěru prvního dne připraven i doprovodný program. Již nyní připravujeme další dvoudenní semináře „Finanční řízení obcí“. Nejbližší se uskuteční na konci měsíce září 2021. Více naleznete na www.projektESO.cz