14.10.2020

Městys Doudleby nad Orlicí získal jako první v ČR Certifikát vzdělaná obec

S velkou radostí vám oznamujeme, že projekt ESO předal městysu Doudleby nad Orlicí Certifikát vzdělaná obec. Toto ocenění bylo předané poprvé v ČR. Zástupci obce jej převzali z rukou místopředsedy Svazu měst a obcí Pavla Drahovzala a ředitele projektu ESO Pavla Ralause.

Více než polovina místních zastupitelů absolvovala minimálně 40 hodin vzdělávání, a to bylo podmínkou k udělení certifikátu. Velice se o to zasloužil i lektor Jiří Dytrt, radní města Žamberk, který se zastupitelům dlouhodobě věnoval a významně pomohl také s e-learningovou částí vzdělávání. Ne nadarmo ho doudlebští zastupitelé nazývají „dvorním vzdělavatelem“. 

„Domnívám se, že získání certifikátu „Vzdělaná obec“ jako první v celé republice jednoznačně vypovídá o vysoké kvalitě a přínosu vzdělávání pro náš městys. Byl jsem maximálně spokojen (nejenom já, ale i ostatní zastupitelé) s vysokou odbornou fundovaností a bohatými praktickými zkušenostmi a znalostmi lektora pana Jiřího Dytrta, kterému jednoznačně patří obrovský dík za to, že jsme získali certifikát „Vzdělaná obec“ jako první v celé ČR a máme dvě třetiny ze všech zastupitelů s certifikátem „Vzdělaný zastupitel“ uvedl starosta městyse Ivan Keprt.

Doufáme, že se bude počet obcí, které získají toto ocenění rozrůstat. Pro přehled kurzů a nabídku BEZPLATNÉHO školení nahlédněte na stránky projektu ESO www.projekteso.cz

Tým projektu ESO