27.08.2019

Starostové píší noviny - plán témat do konce října 2019

Nová témata na měsíce září a říjen jsou tady! Podělte se s námi o své zkušenosti tentokrát například s půjčováním kol či koloběžek, s kultivací starých sídlišt a bojem proti vandalům nebo nám napište, jak bojujete s kůrovcem, jak se staráte o obecní lesy nebo jak se ve Vaší obci slaví výročí založení republiky. Těšíme se na všechny Vaše příspěvky.

 

 5. září bude zveřejněno téma

Je možné si ve vaší obci či městě půjčit koloběžku nebo kolo? Za jakých podmínek? Je to tuto službu zájem? Způsobuje nějaké problémy? A co krádeže a ničení kol a koloběžek?

Uzávěrka 30. 8.

 

19. září bude zveřejněno téma

Daří se vám kultivovat stará sídliště? Jak? Maří vaši práci vandalové? Je o městské byty v takových lokalitách zájem? Jaká je vaše koncepce bydlení?

Uzávěrka 13. září

 

3. října bude zveřejněno téma

Jak se staráte o obecní lesy? Zapojují se do péče o ně dobrovolníci? Máte problémy s kůrovcem?

Uzávěrka 27. září

 

17. října bude zveřejněno téma

Jak si u vás připomínáte státní svátek vzniku Československa – koná se u vás nějaká výjimečná či zajímavá akce spojená s tímto datem? Máte na Slovensku partnerské město? Pokud ano, jaké společné akce podnikáte?

Uzávěrka 11. října

 

31. října bude zveřejněno téma

Vylidněná sídla. Každá třetí malá obec v Česku přichází o své obyvatele. Zmenšila se vaše vesnice? Jak řešíte problematiku opuštěných domů? Co děláte pro to, aby se k vám stěhovaly například mladé rodiny?

Uzávěrka 25. října