01.06.2022

Starostové píší noviny

Plán témat do září 2022. Chcete se podělit o svůj příběh z komunální politiky?

Téma příspěvku je vždy zveřejněno v Lidových novinách, které starostky a starostové dostávají v den vydání seriálu na radnici. Texty v maximální délce 4 000 znaků včetně mezer je třeba posílat na adresu starostovepisi@lidovky.cz, a to do data, které rovněž vychází v Lidových novinách. Součástí článku je i portrétní fotografie a konkrétní snímky dokumentující dané téma.

Publikované příspěvky vybírá nezávislý editor Lidových novin. Vzhledem k omezenému rozsahu strany mohou být texty redakčně kráceny, přičemž smysl sdělení samozřejmě zůstává nezměněn. Články, které nebudou zveřejněny v novinách, vycházejí na www.lidovky.cz a www.smocr.cz - najdete je níže.

U všech článků je třeba dodržet etické principy a obsah nesmí být v rozporu se zákony – například je třeba vyhnout se pomluvám, šíření poplašné zprávy, respektovat presumpci neviny aj.

Plán témat do září 2022

16. června si přečtete

Péče o zvěř, toulavá zvířata – jak obec/město řeší přemnožené divoké kočky, toulavé psy a jiné zvířectvo? Spolupracujete s městskou policií nebo musíte sami pomáhat při odchytu, hubení (hlodavci) apod.?  Máte ve městě útulek pro opuštěná či zraněná zvířata? Vzpomínáte na nějakou kuriózní příhodu? Připojte foto z odchytu nebo vhodné ilustrační foto obce.

Uzávěrka pro zaslání příspěvků je 13. června

 

30. června si přečtete

Prázdniny. Jak si starostové a starostky představují ideální dovolenou a prázdniny pro děti? Jak letošní dovolenou strávíte a jaká místa byste doporučili turistům, kteří se vydají do vašeho kraje? Připravujete zajímavé letní akce?

Uzávěrka pro zaslání příspěvků je 27. června

 

14. července si přečtete

Koupaliště. Kde se dá v naší obci/městě v létě vykoupat a za jakých podmínek. Slouží městské koupaliště? Bylo nějak inovováno? Má dobré zázemí? Je bezpečné pro rodiny s dětmi? A co váš tip na koupání v přírodě? A kde si rádi zaplavete vy? Připojte foto koupaliště, řeky, rybníku apod.

Uzávěrka pro zaslání příspěvků je 11. července

 

28. července si přečtete

Kempování. Má vaše město/obec dostatečné kapacity pro milovníky dovolené pod stanem? Kde jsou a co nabízejí? Je o ně zájem? Máte problémy s turisty, kteří někde chtějí přenocovat načerno? (a dělají například nepořádek). Lze u vás strávit léto v karavanu? Připravili jste v tomto ohledu nějaké novinky? Připojte foto kempu.

Uzávěrka pro zaslání příspěvků je 25. července

 

11. srpna si přečtete

Parkování. Je ve vašem městě dostatek parkovacích míst? Jak se to projevuje v létě, kdy k vám přijíždí více turistů? Máte odstavná parkoviště? Jsou hlídaná? A co místa pro odložení kol a koloběžek? Připojte foto parkoviště nebo města/obce.

Uzávěrka pro zaslání příspěvků je 8. srpna

 

25. srpna si přečtete

To nejlepší z našich prázdnin. Na co budete letos nejvíce vzpomínat – v dobrém i zlém? Bude to vaše osobní dovolená, příliv turistů do města, nebo akce, které se v létě setkaly s úspěchem? Byly letošní prázdniny v něčem výjimečné? (dokončili jste důležitou investiční akci apod.). Prožili jste nějaké zajímavé setkání, příběh s občany… Připojte foto z akce nebo ilustrační snímek města/obce.

Uzávěrka pro zaslání příspěvků je 22. srpna

 

8. září si přečtete

Když jsem byl školákem. Vzpomínáte na svůj první školní den? Zahajujete někde školní rok? Jak se školství a škola proměnila od dob, kdy jste vy sami chodili do první třídy:? A co zůstalo stejné? Jaké je školství ve vaší obci, městě a na co jste pyšní? Jak školy a radnice spolupracují? Vítali jste prvňáčky? Pokud ano, nezapomeňte připojit foto.

Uzávěrka pro zaslání příspěvků je 5. září

Alexandra Kocková, tiskový zástupce SMO ČR