23.12.2016

Primátorka Krnáčová: Také letos budeme rozdávat vánoční polévku

I letos na Staroměstském a Václavském náměstí budou 24. prosince kuchaři rozlévat rybí polévku. Vánoční pokrm můžou lidé bez domova, potřební a návštěvníci trhů ochutnat od 11 hodin. Je to úžasná akce.

I letos na Staroměstském a Václavském náměstí budou 24. prosince kuchaři rozlévat rybí polévku. Vánoční pokrm můžou lidé bez domova, potřební a návštěvníci trhů ochutnat od 11 hodin.

Je to úžasná akce, které se v podstatě neúčastním pracovně, ale jednoduše proto, že se zde cítím dobře. Už dvakrát jsem si to v roli primátorky skvěle užila. Rozlévání polévky má krásnou vánoční atmosféru a všichni ti lidé, se kterými se mohu pobavit, mě nabíjí pozitivní energií.

Praha patří mezi nejkrásnější

Trhy na Staroměstském náměstí v Praze opět získaly vysoké zahraniční ocenění. Jedna z nejprestižnějších televizních společností na světě, americká zpravodajská stanice CNN, je zařadila mezi deset nejkrásnějších adventních trhů na světě.

Ocenění prostřednictvím tak prestižní stanice, jakou je CNN, mě jako pražskou primátorku nesmírně potěšilo. Stanice CNN uvedla, že žádné město není tak vánoční jako právě Praha a mně nezbývá nic jiného než souhlasit. Vánoční Vídeň, Londýn nebo Paříž má jistě také své kouzlo, ale Vánoce v Praze jsou pro mě zcela jedinečn. Reportéři pozitivně hodnotí, že jsou vánoční trhy otevřené každý den během celého adventu.

Jsem pyšná, že se naše Vánoční trhy pravidelně umisťují na předních místech nejrůznějších prestižních žebříčků. Každý rok do města přilákají množství turistů ze zahraničí, ale jsou velmi populární i mezi Pražany. Věřím, že jejich kvalita bude růst i v následujících letech.

Aktuální bezpečnostní opatření v Praze

Pražská policie v souvislosti s aktuální bezpečnostní situací v Evropě přijala adekvátní bezpečnostní opatření. Konkrétně posílila bezpečnostní opatření na těch nejexponovanějších místech, tj. na vánočních trzích v centru metropole, v prostředcích MHD apod. Zvýšenou pozornost policisté i strážníci městské policie věnují rovněž historickým památkám a pražským nákupním centrům.

Městská policie Praha přijala zvýšená bezpečnostní opatření již v souvislosti se zahájením adventních svátků, se kterými je obecně spojena větší kumulace lidí na různých místech metropole. Na koordinační poradě jsme se domluvili s Policií ČR a Městskou policií hl. m. Prahy, že budeme průběžně vyhodnocovat aktuální bezpečnostní situaci a případně přijmeme potřebná bezpečnostní opatření. Návštěvníky metropole a Pražany bych ráda ujistila, že Magistrát hl. m. Prahy, policisté a strážníci dělají maximum pro bezpečný a klidný průběh nadcházejících vánočních svátků.

Novoroční ohňostroj přinese i laserovou projekci

Pražany i návštěvníky metropole čeká novoroční ohňostroj, jehož téma je „Praha – Dynamická“. Téměř jedenáctiminutový ohňostroj, který připravila společnost Makalu Fireworks, bude letos odpálen od metronomu na Letné. Součástí show bude nejen hudební doprovod, ale také laserová projekce.

Pomyslná dějová linie ohňostroje je zasazena do dynamiky jednoho dne v Praze, která diváky provede od rána do půlnoci. Ohňostroj se skládá ze sedmi navazujících obrazů a diváky provede například atmosféru snídaně ve Fantově kavárně, poledních Hradčan, či romantickým podvečerem na Petřínské rozhledně.

Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy, ANO

Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy, ANO