22.01.2020

Plán témat Starostové píší noviny

Jak starostové bojujují proti zněčištění životního prostředí, co čtou za knihy, jaké mají krajské speciality či kam se u nich chodí se psem na vycházku, se můžete dozvědět z rubriky Starostové píší noviny. Doufáme, že se přidáte se svými zkušenostmi i Vy.

Starostové píší noviny - do konce března:

6. února si přečtete:

Jak se staráte o zlepšení ovzduší ve vaší obci/městě? Kontrolujete spalování? Upravujete jej nějak obecní vyhláškou? Doplňujete obecní zeleň? Jednáte s největšími znečišťovateli? K tématu připojte vhodné ilustrační foto (případně foto obce/města).

Uzávěrka 31. ledna

 

20. února si přečtete:

Jakou knihu mám nejraději. Moje oblíbená knížka v dětství a nyní v dospělosti. Jaké dílo byste doporučili čtenářům pro stále ještě zimní večery. Leží nějaký román na vašem nočním stolku, nebo na četbu nezbývá čas? A co vy sami? Zkoušeli jste někdy něco napsat? K tématu připojte foto přebalu knih nebo vaší knihovničky, případně foto obce.

Uzávěrka 14. února

 

5. března si přečtete:

Naše krajská specialita. Jaké dobroty se ve vašem městě či kraji vaří, pečou, smaží (nezasílejte prosím reklamní články, jedná se opravdu o rodové či místní speciality). Při jaké příležitosti je chystáte? Pořádáte v jejich vaření/pečení soutěže? A co vy sami, zapojujete se také? K tématu připojte foto jídla, nebo ze soutěže, případně ilustrační foto obce.

Uzávěrka 28. února

 

19. března si přečtete:

Kam se psem na vycházku. Která místa ve vašem okolí jsou vhodná pro venčení domácích mazlíčků a která nikoli. Jak se staráte o jejich čistotu? Jsou u vás k dispozici sáčky na psí exkrementy? Využívají je lidé? Působí ve vašem městě útulek pro zatoulané či opuštěné psy? Spolupracujte s policií? A co zatoulané kočky? K tématu připojte vhodné foto místa, kam chodí vaši obyvatelé se psy nejčastěji nebo ilustrační foto města.

Uzávěrka 13. března