23.12.2016

O nejchutnější vánočce už je rozhodnuto

MĚŠICE (Středočeský kraj) Každoročně pořádáme pořádá tradiční rozsvěcení vánočního stromečku před budovou obecního úřadu. Této akce se vždy zúčastní velký počet z našich 1920 obyvatel.

MĚŠICE (Středočeský kraj) Každoročně pořádáme pořádá tradiční rozsvěcení vánočního stromečku před budovou obecního úřadu.

Této akce se vždy zúčastní velký počet z našich 1920 obyvatel. U rozsvícení stromečku čeká na příchozí bohaté občerstvení (svařák, čaj, grog, vánoční cukroví, párky v rohlíku aj.), živá hudba a doprovodný program. Je to poslední akce, která se v obci ke konci roku koná. Vedení obce má zde tedy poslední příležitost se sejít s občany a vzájemně si popovídat o různých problémech či nadcházejících plánech Měšic.

Vánoční atmosféra je u nás zkrášlena i vánoční výzdobou. Stromová alej na Hlavní ulici je osvětlena světelnými řetězy a u vánočního stromečku je i vlastnoručně vyrobený betlém.

Oblíbenou akcí je i Měšická vánočka. Letos šlo o čtvrtý ročník a i tentokrát byla akce velmi úspěšná. Přihlásit se vždy mohou občané Měšic, kteří sami#upečou vánočku. Každá dobrota pak dostane své pořadové číslo a začne veřejné ochutnávání. Kdo ochutná, může i ohodnotit a sousto zapít dobrou kávou či kakaem. Akce se zúčastnilo kolem 30 občanů, celkem porota hodnotila 15 vánoček, včetně tvorby z velkoobchodů a z pekárny v Brandýse nad Labem.

Vítězkou se stala občanka Měšic Ivana Hřebačková, která byla úspěšná i v loňském roce. Na nejlepší čekaly hodnotné ceny, včetně měšické medoviny.

Na Nový rok se u nás pořádá také novoroční ohňostroj. Je to rovněž tradiční akce, které se zúčastní skoro celá obec. Na ohňostroj se po celý rok vybírají finanční příspěvky, díky nimž je velkolepý. Minulý rok trval necelých 30 minut. I letos bude nejen krásný, ale i stejně dlouhý. Těšíme se na vás v neděli 1. ledna od 18.00 u rybníčku Kruh.

Jan Richter, místostarosta obce Měšice, Rozvoj obce s rozumem, bez zbytečného zadlužování

Jan Richter, místostarosta obce Měšice, Rozvoj obce s rozumem, bez zbytečného zadlužování