16.08.2016

Naše dopravní hřiště je nejmodernější v kraji

CHEB (Karlovarský kraj) Dětská hřiště, pískoviště i hřiště pro volnočasové aktivity jsou neodmyslitelnou součástí každého města. Stejně tak tomu je i u nás v Chebu, kde se jich v současné době nachází více než čtyřicet.

CHEB (Karlovarský kraj) Dětská hřiště, pískoviště i hřiště pro volnočasové aktivity jsou neodmyslitelnou součástí každého města. Stejně tak tomu je i u nás v Chebu, kde se jich v současné době nachází více než čtyřicet. To považuji za uspokojivý počet s ohledem na rozlohu našeho města a skladbu jeho obyvatel. Klíčovým úkolem všech těchto hřišť je zajistit smysluplné využití volného času obyvatel a posloužit také jako jedno z lákadel pro turisty, kteří směřují do Chebu za aktivní zábavou.

Pro stavbu hřišť je velmi důležitý soulad s konkrétním okolím, jeho atmosférou a možnostmi. Krásná příroda i bezprostřední blízkost řeky Ohře v areálu Krajinka se staly pro obyvatele města synonymem sportu. Na své si zde přijdou cyklisté, hráči minigolfu, běžci, lidé na bruslích nebo koloběžkách. Jednoduše všichni, kteří chtějí strávit své odpoledne aktivně. Proto jsme zde také nechali vybudovat jak hřiště dětská, tak i ta se speciálním zaměřením. Pro ty nejmenší jsou k dispozici moderní hřiště s herními prvky - skluzavky, kolotoče, prolézačky, houpačky a pískoviště. Naopak pro nejstarší občany města bylo postaveno speciální hřiště se cvičebními prvky fitness-centra. Dále zde najdeme dětské hřiště „vodní svět“, kde jsou vodní nádržky, které se v letních dnech dají využít i jako brouzdaliště. Areál má dokonce i několik vodních prvků - například korýtka simulují zdymadlo, vodní pumpu, mlýnek nebo Archimédův šroub. Hřiště je určeno pro děti od tří let a nese v sobě určitý vzdělávací aspekt, moci si na vlastní kůži vyzkoušet, jak fungují fyzikální zákony, o kterých se děti učily nebo teprve budou učit.

Za zmínku stojí rovněž hřiště se speciálním zaměřením. Zmínila bych naše dopravní hřiště, které je nejmodernější v Karlovarském kraji. Děti a mládež se zde mohou zábavnou formou naučit řešit různé situace vyplývající z běžného silničního provozu. Vedle všech možných druhů křižovatek je na hřišti k dispozici také kruhový objezd nebo železniční přejezd. Speciálním hřištěm určeným pro všechny věkové kategorie je lanové centrum. To nabízí spoustu sportovního vyžití - možnost zdolání velkého vysokého okruhu ve výšce 10 metrů se 14 různými překážkami nebo malého okruhu s 11 překážkami v nižší pětimetrové výšce. Pro dětské návštěvníky od 3 let jsou zde připraveny lanové překážky u země a mnoho dalšího. V současné době se veliké oblibě malých i velkých občanů města těší také nově postavené street workoutové hřiště. Nemůžu zapomenout ani na unikátní sportovní areál pro lukostřelbu.

Město Cheb je zřizovatelem Domu dětí a mládeže Sova, který zajišťuje vyplnění volného času našich obyvatel. Každoročně Sova pořádá více jak 100 kroužků, ze kterých si vybere jistě každý. Rovněž zajišťují řadu akcí v podobě exkurzí, karnevalů, soutěží, sportovních klání a výtvarných dílen. O prázdninách pak pořádají mnoho příměstských i klasických táborů, o které je mimořádný zájem.

Tak jako v každém městě, jsou i u nás v Chebu důležitým prvkem občanské vybavenosti běžná a obvyklá sportoviště. Ta zdejší jsou majetkem města a spadají pod jeho správu. Řadím mezi ně i nově a moderně zrekonstruovaná multifunkční hřiště, která jsou u našich základních škol a po skončení výuky slouží i veřejnosti. Dále budu jmenovat plavecký bazén, zimní stadion, atletický areál, nebo sportovní halu. Pochlubit se můžeme i krásným areálem pro tenisový sport a unikátním minigolfovým hřištěm, kde najdete jak miniaturgolf, tak minigolf na jednom místě. V celé republice jsou pouze tři areály s takovými parametry.

Nejbližším dalším projektem z této oblasti je pro nás vybudování opičí dráhy v těsné blízkosti pět metrů dlouhé skluzavky v Hradním příkopu.

DANIELA SEIFERTOVÁ, 1. místostarostka Chebu, ANO

DANIELA SEIFERTOVÁ, 1. místostarostka Chebu, ANO