24.03.2017

Děti i dospělí si našli cestu do Doupěte

BLOVICE (Plzeňský kraj) V Blovicích máme od loňska Doupě. Tedy rodinné centrum, které v našem městě dosud chybělo.

BLOVICE (Plzeňský kraj) V Blovicích máme od loňska Doupě. Tedy rodinné centrum, které v našem městě dosud chybělo.

Rozhodly se ho otevřít tři ženy na mateřské dovolené jako místo, kde se mohou setkávat rodiče a děti. Ti nejmenší si zde můžou hrát, velcí s nimi trávit čas a vzájemně si s dospělými předávat zkušenosti.

Doupě podporujeme nejen my jako město, ale také Plzeňský kraj a řada soukromých subjektů. Díky tomu je prostor rodinného centra pěkný, velký, atraktivní a bezpečný. I malé děti se tak mohou scházet s blízkými a užívat si tak společné chvíle. Baví se například lepením, malováním, stříháním, skládáním, zkrátka tvořením všeho druhu. Budoucí maminky si z pravidelných aktivit oblíbily těhotenskou jógu a setkávání s porodní asistentkou.

Podařila se také celá řada akcí v přírodě. Mezi nejoblíbenější, jak u dětí, tak rodičů, patřilo piknikování v Cecimě. Originální byla i návštěva místního sila a stanice profesionálních hasičů v Plzni. Tradici už má Cesta do pohádky, kterou Doupě pořádá ve spolupráci s blovickým Svazem žen.

Vypadá to, tedy že vše je na dobré cestě a že si toto rodinné centrum v našem městě už našlo své místo a návštěvníky. Mám z toho radost. A věřím, že se do Doupěte budou děti i rodiče rádi vracet. Že z něj budou mít i nadále všichni občané radost a užitek, což samozřejmě těší i nás na radnici.

JAN PODUŠKA, starosta města Blovice, ODS

JAN PODUŠKA, starosta města Blovice, ODS