09.12.2016

Chceme mít zdravé občany

DOBRUŠKA (Královéhradecký kraj) Naše město se snaží sportovce podporovat maximální měrou. Sport zlepšuje tělesnou kondici a my chceme mít zdravé občany. Proto pro jejich aktivní činnost zlepšujeme zázemí na celé řadě míst.

DOBRUŠKA (Královéhradecký kraj)  Naše město se snaží sportovce podporovat maximální měrou. Sport zlepšuje tělesnou kondici a my chceme mít zdravé občany. Proto pro jejich aktivní činnost zlepšujeme zázemí na celé řadě míst.

V areálu městského stadionu působí sportovní klub sdružující mimo jiné atlety, fotbalisty či tenisty. Během posledního desetiletí jsme na něm rekonstruovali kabiny se šatnami a postavilo se zde nové víceúčelové hřiště s umělým povrchem na basketbal, volejbal, tenis, futsal nebo házenou.

V předminulém roce se s podporou státní dotace podařilo zrekonstruovat fotbalové hřiště. Písčitý povrch nahradil moderní umělý trávník. Ve spolupráci se sportovním klubem jsme nedávno představili koncepci dalšího rozvoje stadionu, který počítá s nahrazením škvárového povrchu atletického oválu moderním tartanem. V areálu stadionu vznikne asfaltová in-line dráhu, workoutové hřiště, sektory na diskgolf a v přilehlém lesíku trekové tratě pro bikery. Rozpracována je rovněž studie volnočasového centra „Klídek“ v sousedství krytého bazénu a letního koupaliště. Mělo by sloužit k relaxaci prostřednictvím aktivního pohybu. Plánujeme v něm vybudování skateparku, adventure golfu, venkovní posilovny, lezecké stěny, dopravního a dětského hřiště či ruských kuželek a pétanque.

Na jaře příštího roku Dobrušku a sousední Opočno spojí netrpělivě očekávaná cyklostezka. Po dlouhých přípravách, které komplikovalo především složité vykupování pozemků, už stavbu převzala dodavatelská firma a nejpozději v květnu bychom téměř dvoukilometrový úsek, který se napojí na stávající trasu u Opočna, chtěli slavnostně otevřít.

Město už třetím rokem zajišťuje provoz sokolovny. Převzalo ji formou zápůjčky od místní sokolské jednoty, kterou velký objekt příliš finančně zatěžoval. Architektonicky hodnotná budova s velkým a malým sálem, loutkovým divadýlkem a ubytovnou je tak opětovně využívaná, přičemž hledáme další možnosti, jak do ní přitáhnout více lidí – a nejenom sportovců.

Sedmitisícové Dobrušce, v níž působí například extraligový klub badmintonu, prvoligové házenkářky, fotbalisté hrající krajské soutěže nebo dynamicky se rozvíjející kluby atletiky a florbalu s velkou mládežnickou základnou, chybí sportovní hala s palubovkou soutěžních rozměrů, zázemím pro sportovce a hledištěm pro fanoušky. Město si nechalo vypracovat projekt haly v sousedství základní školy a gymnázia, který by vyřešil alarmující absenci regulérní tělocvičny v obou školských zařízeních. Pro výstavbu dokážeme v městském rozpočtu vyčlenit převážnou část finančních prostředků a věříme, že se nám podaří dosáhnout i na potřebnou dotaci k dofinancování.

PETR LŽÍČAŘ, starosta Dobrušky, Veřejnost za všestranný rozvoj Dobrušky

PETR LŽÍČAŘ, starosta Dobrušky, Veřejnost za všestranný rozvoj Dobrušky