30.05.2019

Aktuální témata do srpna 2019

V příštích týdnech mohou přispěvatelé do rubriky Starostové píší noviny psát o situaci v dopravě ve svých obcích a městech, o tom, jak si u nich připomínají památku Cyrila a metoděje či Jana Husa, jak je to u nich s rybařením, zda mohou občanům nabídnout půjčovnu kol a koloběžek nebo třeba o tom, jakou zajímavou akci připravili ve své obci na prázdniny. Tato a další témata najdete v přehledu aktuálních témat do konce srpna 2019. Starostové pište a sdílejte příklady dobré praxe ve Vašem městě či obci, podělte se s ostaními o pozitivní, ale i negativní zkušenosti.

Starostové píší noviny – plán témat do konce srpna

13. června si přečtete

Doprava. Připravujete se nějak na zvýšený nápor dopravy na konci školního roku a o prázdninách? Jak? Přijali jste nějaká opatření, která by pomohla například snížit hluk, rozšířit parkovací místa, zajistit bezpečí chodců...

Uzávěrka 7. června

 

27. června si přečtete

Jak si u vás připomínáte památku Cyrila a Metoděje a Jana Husa, které každoročně slavíme v prvním červencovém týdnu? Přijíždí v tyto dny do vašeho města více lidí? Jak tento případný nápor zvládáte?

Uzávěrka 21. června

 

11. července si přečtete

Nejzajímavější akce letošního léta. Co výjimečného jste pro letošní prázdniny připravili? Čím se můžete pochlubit a inspirovat ostatní?

Uzávěrka 5. června

 

25. července si přečtete

Málo známá místa a památky. Které „tajné“ místo ve vaší obci či jejím okolí byste doporučili návštěvníkům nebo i neznalým místním obyvatelům k návštěvě?

Uzávěrka 19. července

 

8. srpna si přečtete

Rybaření. Funguje u vás rybářský svaz? Kolik má členů a jaké aktivity v obci podniká? Dělají u vás rybáři nepořádek? Jak to řešíte? Máte problémy s rybařením načerno? Víte, jaký rekordní úlovek byl ve vašich vodách vyloven a kdy? (prosím foto)

Uzávěrka 2. srpna

 

22.srpna si přečtete

Blíží se škola. Kolik bude ve vaší obci prvňáků? Co děláte pro své školy? (opravy, přístavby, zajímavé akce)? Staráte se nějak i o pedagogy?

Uzávěrka 16. srpna

 

4. září si přečtete

Je možné si ve vaší obci či městě půjčit koloběžku nebo kolo? Za jakých podmínek?Je to tuto službu zájem? Způsobuje nějaké problémy? A co krádeže a ničení kol a koloběžek?

Uzávěrka 30. srpna