15.02.2024

První setkání partnerů projektu SAFETY4TMF

První setkání partnerů projektu SAFETY4TMF - Koordinované činnosti v oblasti prevence a zvládání katastrof na zařízeních pro nakládání s hlušinou prováděné orgány, obcemi a dalšími zúčastněnými stranami pro řešení snižující nadnárodní rizika a nebezpečí, ID DRP0200484 realizovaného v rámci dotačního programu Interreg Danube spolufinancovaného Evropskou unií, se uskutečnilo online dne 15. 2. 2024.

Safety4tmf_logo_2024.jpg

Poprvé se tak společně setkali zástupci všech 17 partnerů, 10 přidružených partnerů a 10 hostujících partnerů z 10 zemí Evropy. Tento projekt je právě na počet partnerů v současné chvíli v rámci Interreg Danube jedním z největších. Partnerství je složeno z velmi různorodých organizací, a proto se od sebe můžeme skutečně hodně naučit. Součástí týmu jsou zástupci ministerstev, organizací zaměřených na předcházení a zvládání krizí a katastrof, univerzity zaměřené na dlouhodobý výzkum v oblasti krizového řízení a péči o životní prostředí, místní i regionální organizace, které pak budou přinášet do projektu rovinu praktickou.

Iniciátorem a vedoucím partnerem projektu je maďarské Ministerstvo veřejné správy a místního rozvoje. Projektoví partneři jsou Národní dobrovolnická asociace Bulharska, Asociace hasičů regionu Dalmácie z Chorvatska, Ostravská univerzita, Ředitelství povodí střední Tisy v Maďarsku, Budapešťská asociace hasičů, Ředitelství župy Csongrád-Csanád pro zvládání katastrof z Maďarska, Generální inspektorát pro mimořádné situace Ministerstva vnitra Moldavské republiky, Univerzita Babeș-Bolyai z Rumunska, Rada oblasti Harghita, slovinská Univerzita v Lublani, Evropské sdružení pro územní spolupráci Via Carpatia ze Slovenska, Ministerstvo ochrany životního prostředí Srbska, Město Vareš v Bosně a Hercegovině, Ministerstvo ochrany životního prostředí Rumunska, Svaz měst a obcí České republiky, Slovinský národní institut stavebního inženýrství.

2024_0215_warm up meeting_04.jpg