08.06.2020

Rozum zvítězil, obce dostanou peníze, které si vláda půjčila

Vzpomínáte? Před nedávnem hned několik členů vlády vyloučilo jakoukoliv možnost kompenzace obcím za masivní výpadky jejich příjmů. Dnes vláda schválila vrácení vypůjčených peněz - obce dostanou zpět přes 11 mld. Kč.

Zdravý rozum naštěstí zvítězil a ukázalo se, že společný postup obcí za jeho prosazení byl správný. Vrácené peníze pomohou nejen ke schopnosti obcí fungovat, ale hlavně regionálním firmám, podnikatelům, živnostníků a všem občanům. Obce si mohou oddechnout a investovat. 

 

Nejsme však na konci jednání. Musíme se ještě domluvit na systému dotací. Města a obce vědí, jaké mají investiční priority. Máme vše připraveno a jako v případě kompenzací věříme, že vládu dokážeme přesvědčit. Vláda by ani tento finanční tok neměla podceňovat. 

 

Věříme, že dnešní rozhodnutí vlády skutečně dojde naplnění a že se někde na cestě parlamentem nezasekne. Každopádně vládě děkujeme, že jsme se domluvili. 

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/obce-dostanou-1200-korun-za-kazdeho-obyvatele-schvalila-vlada-40326937#seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=344700&dop_req_id=HJ732cwmzTN-202006081804&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=