20.11.2020

Informace k provozu škol a školských zařízení

Novinky v provozu škol a školských zařízení od středy 25. listopadu 2020.

Vláda dnes jedná o dalších vlnách otevírání škol. To by mělo podle informací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy probíhat následovně:

Od 25. listopadu by měly do středních a vyšších odborných škol nastoupit studenti závěrečných ročníků, umožněna bude také praktická výuka ve skupinách do 20 studentů. Umožněna bude také individuální výuka v jazykových a základních uměleckých školách, stejně tak ve střediscích volného času. Opatření umožní také konání jazykových a nostrifikačních zkoušek do 10 osob.

Od 30. listopadu pak má dojít k otevření celého prvního stupně (1. - 5. třída) a 9. tříd základních škol. U zbývajících ročníků základních škol a nižším stupni gymnázií bude prezenční výuka probíhat střídáním celých tříd po týdnech.   

 

Kompletní informace k provozu škol od 25. a 30. listopadu najdete zde: https://koronavirus.edu.cz/files/informace-k-provozu-skol-a-skolskych-zarizeni-od-25-a-30-11.pdf

 Na provoz škol a školských zařízení se i nadále vztahuje manuál Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke covid-19, Metodika pro vzdělávání distančním způsobem a Metodika Ministerstva zdravotnictví pro nařizování karantény ve školách.

Více se dozvíte v přiložených souborech.