16.04.2020

CoVpoint spojuje Česko. Informační systém CzechInvestu a MPO obsahuje už víc než 1 400 položek pomoci v kontextu s pandemií koronaviru

Jste firma a chcete nabídnout státu nebo dalším firmám pomoc? Nebo naopak potřebujete pomoc druhých firem? Využijte aplikaci na propojení nabídky a poptávky na www.covpoint.org.

V reakci na pandemii koronaviru koncem března operativně vznikla aplikace pro propojování nabídky a poptávky dostupná na adrese www.covpoint.org. Zapojit se do stále se rozvíjejícího informačního systému může stát, samospráva, akademická půda, soukromé subjekty, neziskové organizace i komunity. Díky CoVpointu ve správě CzechInvestu a Ministerstva průmyslu a obchodu, který obsahuje už víc než 1 400 položek, se propojilo na 60 společností, řeší se 12 transferů technologií a Česko se na jednom místě spojuje více než 90 projekty.

„...spustili jsme platformu Spojujeme Česko, jejíž součástí je i B2G a B2B portál CoVpoint, který aktuálně obsahuje víc než 1 400 položek,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

CoVpoint, který je ve správě CzechInvestu, koordinuje MPO a spolupracuje na něm s Ministerstvem zdravotnictví, Ministerstvem vnitra a Úřadem vlády. Zapojen je také Svaz průmyslu a dopravy a jedná se o spolupráci s Hospodářskou komorou.  

V informačním systému CovPoint nyní pracuje ve dvou směnách na 80 lidí. Ověřují věrohodnost dat, vkládají je do systému a poté propojují nabídku a poptávku. 

Každý, kdo by se chtěl do systému CoVpoint zapojit, může napsat na e-mail: covpoint@mpo.cz.

ZDROJ: MPO