02.08.2022

Veletrh Ecomondo

Veletrh ekologických technologií a oběhového hospodářství Ecomondo, který se každoročně na podzim koná v italském Rimini, oznámil tento týden podporu a zapojení Evropské komise do programu.

Evropskou komisi na veletrhu zastoupí Evropská výkonná agentura pro klima, infrastrukturu a životní prostředí (CINEA), Evropská rada pro inovace a výkonná agentura pro malé a střední podniky (EISMEA) a Evropská výkonná agentura pro výzkum (REA), které prostřednictvím sdíleného stánku představí úspěšné projekty z oblasti oběhového hospodářství a nabídnou informace k možnostem jejich financování. V rámci workshopů potom nabídnou bližší informace k dalším vybraným programům finanční pomoci pro projekty, který podporují udržitelný rozvoj.

Veletrh Ecomondo je klíčový veletrh zaměřený na technologické a průmyslové inovace v oblasti oběhového hospodářství a obnovitelných zdrojů energie v Evropě a letos se bude konat již po 25., a to v termínu 8.-11. listopadu.

Veletrh je určen zejména odborné veřejnosti z řad zástupců samospráv, kteří mají možnost seznámit se na jednom místě s nejnovějšími technologiemi podporujícími udržitelný rozvoj a úspory zdrojů v oblastech odpadového, vodního a oběhového hospodářství, rekultivace půdy, obnovitelných zdrojů energie, zelené infrastruktury, mobility a chytrých měst.

Podrobněji se o veletrhu dočtete v článku zde.

Exkluzivní nabídka pro členy SMO ČR:

Pro zájemce z řad zástupců měst a obcí v České republice, kteří mají zájem se veletrhu Ecomondo zúčastnit, připravila Italsko-česká smíšená obchodní a průmyslová komora (CAMIC) ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR speciální nabídku. Zájemci mají možnost strávit jeden celý den na veletrhu, zúčastnit se obchodních schůzek s tlumočníkem a navštívit vybraný podnik nebo samosprávu, kde je možné vidět některou z vystavovaných inovativních technologií v praxi. Zúčastnit se mohou jak starostové a primátoři, tak volení či nevolení zástupci, kteří se věnují uvedené problematice ve vedení měst a obcí.  Skupina bude tematicky rozdělena na zástupce menších obcí a na zástupce větších měst a aglomerací tak, aby byl program přizpůsoben co nejvíce reálným potřebám zástupců delegace Svazu.

Nabídka zahrnuje:

-              Ubytování v hotelu se snídaní na 2 noci

-              Transfer z letiště Bologna/Rimini/Ancona do hotelu a zpět

-              Transfery z hotelu na veletrh a zpět

-              Vstupenky na veletrh a katalog veletrhu

-              Tlumočení pro B2B obchodní schůzky v případě, že nemluvíte anglicky nebo italsky

-              Oběd na veletrhu

-              Vstup do buyers lounge

-              Půldenní odbornou exkurzi s tlumočením do vybraného podniku v oblasti Emilia Romagna, který využívá některou z inovativních technologií předváděných na veletrhu.

Účastníci si tedy hradí pouze letenku. Počet míst v delegaci Svazu je omezen, účastníci budou registrováni v pořadí, v kterém se přihlásí. V případě zájmu a pro bližší informace kontaktujte Barboru Láníčkovou na lanickova@smocr.cz nebo na tel: 734 316 479.

Alexandra Kocková