09.07.2024

Soutěž o nejlepší zpravodaj roku 2023 vyhrála obec Hradištko a město Mikulov

Obec Hradištko ve Středočeském kraji a město Mikulov v Jihomoravském kraji vyhrály soutěž O nejlepší obecní či městský zpravodaj roku 2023, která se konala už potřinácté.

Šestičlenná porota udělila také cenu za nejlepší příspěvek a cenu nejlepšímu zpravodaji DSO či MAS. Vítězové si převzali svá ocenění na slavnostním vyhlášení, které se konalo ve čtvrtek 4. července na Velehradě u příležitosti Dnů lidí dobré vůle.

Hradištko, Trnava a Telnice

Po vyhodnocení a sečtení bodů se v kategorii obecních zpravodajů umístil na prvním místě Zpravodaj obce Hradištko, který vydává od roku 1999 obec Hradištko ve Středočeském kraji. K nejčtenějším rubrikám v něm patří střípky z kroniky, rozhovory či tipy na výlety. Porotu zaujala pěkná a čistá grafika. Druhé místo získala obec Trnava ze Zlínského kraje, která vydává Trnavský zpravodaj. Ten zaujal zejména obsáhlostí a pestrostí rubrik, množstvím přispěvatelů, také přehlednou grafikou. Na třetím místě se umístila obec Telnice z Jihomoravského kraje, která vydává Telnický zpravodaj, jehož první číslo vyšlo ve strojopise už v roce 1961! 

DSC_0405.jpg

Obec Hradišťko ve Středočeském kraji

Druhá místa jsou tentokrát dvě

V kategorii městských zpravodajů se nejlépe umístil Zpravodaj města Mikulov (Jihomoravský kraj), který vychází už 25 let. Za tu dobu se výrazně proměnil k lepšímu. Druhá místa udělila porota tentokrát dvě. Získaly je Vizovické noviny, které vydává město Vizovice ve Zlínském kraji, a Radniční listy, které vydává město Humpolec v Kraji Vysočina. Porotu zaujalo u obou zpravodajů moderní a přehledné zpracování. Třetí místo si zasloužil Pilníkovský zpravodaj, který vydává město Pilníkov v Královéhradeckém kraji, který má pouhých 1 200 obyvatel. 

castle-4596546_1280.jpg

Město Mikulov

Newsletter MAS Blaník

Vítězem kategorie zpravodaj mikroregionů, svazků obcí a místních akčních skupin je Newsletter MAS Blaník, který je graficky přehledný, podle poroty navíc skvěle plní funkci informovat srozumitelně a čtivě o aktivitách MAS.  

Nejlepší rubrikou jsou fejetony v Kralupském zpravodaji  

Za nejlepší rubriku či příspěvek ocenila porota seriál fejetonů v Kralupském zpravodaji, jejichž autorkou je Andrea Jůnová. Zpravodaj vydává město Kralupy nad Vltavou ve Středočeském kraji a Andrea Jůnová je jeho šéfredaktorkou. Rubrika má svou osobitou grafiku a styl, slouží pro pobavení čtenářů a zpravidla komentuje příhody ze života či dění ve městě. Porota k rozhodnutí dodala, že oceňuje autorku za to, jak dokáže vtipně, trefně a poutavě psát o věcech kolem nás. Zároveň vyzvedla i celkovou kvalitu zpravodaje, který je specifický v tom, že dává velký prostor opozičním názorům.

Za odměnu na školení 

Pořadatelé soutěže chtějí letos za odměnu všechny soutěžící pozvat na školení, které mají v plánu uspořádat na podzim na půdě Univerzity Palackého v Olomouci. 

Do soutěže se letos přihlásilo okolo 200 zpravodajů.

Další informace k soutěži naleznete také na adrese www.civipolis.cz a také v přiložené TK.

 

Ing. Alexandra Kocková, tiskový zástupce SMO ČR