07.04.2021

Slobozhanska samospráva (Ukrajina) hledá partnera

Slobozhanska samospráva (Ukrajina) hledá partnerské město nebo sdružení obcí v České republice pro spolupráci v oblastech ekonomického rozvoje, kultury, vzdělávání, turistiky, sportu a odpadového hospodářství.

Slobozhanska samospráva se nachází v centrální části Dněpropetrovské oblasti, na severu hraničí s regionálním centrem - městem Dnipr (populace téměř 1 milion lidí). Vzdálenost od obce do hlavního města Kyjeva je 470 km a na mezinárodní letiště „Dnepropetrovsk“ 20 km.

Samospráva byla založena v roce 2015 a zahrnuje 6 vesnic s celkem 23 tis. obyvateli. Jejím správním centrem je vesnice Slobozhanske. Díky blízkosti mezinárodního letiště Dnepropetrovsk (20 km) a hlavního správního města regionu Dnipru má výhodnou polohu. Na území obce naleznete rekreační a sportovní infrastrukturu, školská zařízení (6 základních škol, školky) i kulturní instituce (kino, knihovna, kulturní domy, umělecká škola apod.).

Samospráva Slobozhanska má zájem o spolupráci v oblast ekonomického rozvoje, kultury, vzdělávání, turistiky, sportu a odpadového hospodářství.

Více informací naleznete v přiloženém souboru. V případě Vašeho zájmu o navázání spolupráce, obracejte se prosím na Mgr. Gabrielu Hůlkovou (hulkova@smocr.cz) ze Sekce regionálního rozvoje a zahraničních vztahů.

Gabriela Hůlková, Sekce regionálního rozvoje a zahraničních vztahů