04.05.2023

Komunální veletrh 2023 + XIX. sněm = Olomouc

Od středy 17. května 2023 se stane Olomouc hlavním městem pro zástupce samospráv. Komunální veletrh nabídne bohatý doprovodný program i možnost posunout Vaše obecní projekty. Od čtvrtka 18. května pak začne XIX. volební Sněm SMO ČR, kde se vrcholní představitelé státu potkají při plodné diskuzi s našimi starosty. Už jste se přihlásili?

XIX. sněm Svazu měst a obcí (18. - 19. května 2023, CLARION CONGRESS HOTEL OLOMOUC)

Letošní Sněm je volební. Zástupci členských obcí zde budou rozhodovat o směřování Svazu v tomto čtyřletém volebním období, a zároveň budou volit své zástupce do orgánů Svazu. Aby byl Svaz usnášeníschopný, a mohl tedy rozhodovat, je nezbytná účast (případně zplnomocnění kolegy, který se bude účastnit osobně).

Více o účasti a zplnomocnění i seznam všech již přihlášených obcí, které v případě Vaší neúčasti, můžete zplnomocnit, naleznete na XIX. sněm SMO ČR | www.smocr.cz

Ti z Vás, kteří přijedou osobně do Olomouce, se mohou těšit na diskuzi s představiteli státu i navázání nových kontaktů s kolegy starosty. Účast na Sněm přislíbil prezident Petr Pavel, předseda vlády Petr Fiala, předseda Senátu PČR Miloš Vystrčil, místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš. Dále se můžete těšit na prostor pro diskuzi s Vlastimilem Válkem, místopředsedou vlády a ministrem zdravotnictví a ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou.


Komunální veletrh 2023 (17. - 19. května 2023, Výstaviště Flora Olomouc)

Komunální veletrh připravuje bohatý doprovodný program na nejpalčivější témata samospráv. Vše o programu naleznete zde: komunalniveletrh.cz/program. Středeční program pro Vás odpoledne připravuje Svaz měst a obcí na téma nízkoemisní mobility a energetiky, což je v současné době vysoce aktuální téma. Povinnosti, které plynou z nové evropské legislativy se dotkne každé obce.

Komunální veletrh je určen nejen pro starosty, ale i úředníky, zastupitele, tajemníky, zaměstnance příspěvkových organizací měst a obcí

Účast je bezplatná pouze při přihlášení předem. Bezplatnou vstupenku si můžete zajistit komunalniveletrh.cz

Mgr. Michaela Mottlová, Sekce organizace a marketingu SMO ČR