23.04.2024

Již jen do 30.4. platí zvýhodněné vstupné na odborné konference Svazu Město a jeho architektura a Dobrá obec dělá dobrou školu. Neváhejte a registrujte se!

Mezi nejdiskutovanější témata v současné době patří implementace nového stavebního zákona do praxe a také financování škol. Odpovědi na tyto otázky a také příklady dobré praxe z oblasti městské a obecní architektury a škol vám přinese připravovaná dvojkonference.

Registrační formulář ZDE

V rámci konference Město a jeho architektura, konané 29. 5. 2024, zástupci MMR představí diskutovanou digitalizaci stavebního řízení a soustavu stavební správy podle nového stavebního zákona ve znění jeho novel. Česká asociace konzultačních inženýrů (CACE) bude prezentovat FIDIC – standardizované a moderní smlouvy pro jakýkoliv výstavbový projekt. Budeme se bavit o dostupném bydlení. Starostové Postoloprt, Trojanovic a Žďáru nad Sázavou představí zajímavá architektonická řešení a jejich vliv na rozvoj municipalit. Podíváme se na veřejný prostor a Firma Saint Gobain představí speciální mobiliář vyráběný metodou 3D tisku. Nebude chybět ani soutěž Stavba roku.
Přehled řečníků najdete zde: Město a jeho architektura

Konference Dobrá obec dělá dobrou školu, konaná 30. 5. 2024, přinese prezentace a diskuse se zástupci MŠMT k aktuální problematice tzv. PHmaxů pro zřizovatele. Věnovat se budeme financování škol, ale také projektům České bankovní asociace a Nadace České spořitelny ke zvyšování úrovně finanční gramotnosti dětí a mládeže, které svou kvalitou zaujaly pozornost v mezinárodním měřítku! Pozornost budeme věnovat Svazkovým školám, profesionalizaci a zkvalitňování našich škol. V tématu bezpečnosti na školách se zaměřením na správu osobních údajů a kyberbezpečnost a dotkneme se i aktivitám probační a mediační služby v kontextu školského systému. Nevyhneme se ani troše sportu a historie. Prostě škola se vším všudy.

Přehled řečníků najdete zde: Dobrá obec dělá dobrou školu

Výše registračních poplatků najdete zde: Ceník

Místo konání: Kongresové centrum Praha.

Těšíme se na Vás!

Mgr. Martina Lehmannová, Sekce regionálního rozvoje, zahraničních vztahů a projektů SMO ČR