16.01.2023

Informace k nominacím do Kontrolního výboru Svazu

XIX. sněm Svazu, který se uskuteční ve dnech 18. a 19. května 2023 v Olomouci, je mimo jiné Sněmem volebním. V rámci Sněmu se uskuteční volba členů a náhradníků  Kontrolního výboru Svazu na další čtyři roky (do volebního Sněmu Svazu v roce 2027). Kontrolní výbor je nezávislý orgán Svazu, který se ze své činnosti zodpovídá Sněmu Svazu. Dohlíží na dodržování právních předpisů a Stanov v činnosti Svazu.

Kontrolní výbor má 9 členů a až 5 náhradníků. Náhradníci jsou schváleni v přesném pořadí v jakém budou nastupovat na uvolněné místo. Nominaci na člena Kontrolního výboru Svazu předkládá členská obec, která může nominovat pouze člena zastupitelstva obce/města nebo člena Výboru městských obvodů a částí. Nominaci schvaluje rada obce/města, pokud si tuto pravomoc nevyhradilo zastupitelstvo.

Současně si dovolujeme upozornit, že člen Kontrolního výboru nesmí zastupovat člena Rady Svazu na jednání Rady Svazu, nesmí být členem Předsednictva Svazu nebo Komise Předsednictva Svazu.

Nominace na členy Kontrolního výboru zasílejte včetně kontaktních údajů na nominovanou osobu do Kanceláře Svazu (datovou schránkou, případně poštou) ideálně do 15. dubna 2023.

 

ZDE KE STAŽENÍ FORMULÁŘ PRO NOMINACI DO KONTROLNÍHO VÝBORU

 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

Kontaktní osoby:

Mgr. Ivona Mottlová, e-mail: mottlova@smocr.cz; tel.: 730 894 921

Vendula Kouňovská, e-mail: kounovska@smocr.cz, tel.: 604 607 155

Adresa: Svaz měst a obcí České republiky, 5. května 1640/65, 140 00 Praha 4

ID datové schránky: 5fkgwn3